YURTHABER

Niğde Öğretmenevi Işıklandırıldı

Tarihi geçmişe sahip Niğde Öğretmenevi, Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından tarihi dokusuna uygun olarak ışıklandırıldı.Niğde Öğretmenevi Müdürü...

Niğde Öğretmenevi Işıklandırıldı

Tarihi geçmişe sahip Niğde Öğretmenevi, Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından tarihi dokusuna uygun olarak ışıklandırıldı.

Niğde Öğretmenevi Müdürü Hacı Özmen tarihi binanın Anıtlara uygun olarak aydınlatma çalışmalarını yaptıklarını belirterek, “İlimizdeki tarihi yapıtlardan birisi de Niğde Öğretmenevimizdir. Öğretmenevinde akşamları eksikliğini hissettiğimiz sorunlardan birisi de aydınlatma işiydi. Öğretmenevi binamızın gerekli aydınlatma işlemleri tarihi binanın dokusuna zarar vermeyecek şekilde titizlikle düşünülmüş ve yaptırılmıştır. Bu aydınlatma sayesinde tarihi binamızın görüntüsü ve güzelliği bir daha ortaya çıkmış oldu. Bu iş ve işlemler Niğde Öğretmenevi Müdürlüğümüzün gelirleri ile yapılmıştır. Bu işlemlerin yapılması sırasında bizleri yalnız bırakmayan ve yüreklendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anıtlar ve tarihi binalar bizlerin tapu senetleridir. Onları her daim korumak ve güzelleştirmek bizlerin vazifesidir.” diyerek konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci, “Niğde Öğretmenevi Müdürlüğü idarecilerine teşekkür ediyorum. İlimizde bulunan tarihi bir binanın tarihi dokusuna zarar vermeden böyle bir çalışma yaparak güzelleştirme yapmışlardır. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle çalışmaları destekliyor ve desteklemeye devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın