YURTHABER

Öğrencilere afet eğitimi

Doğu Anadolu fay hattının geçtiği Malatya’nın bazı bölgeleri birinci derece, bazı bölgelerinin de ikinci derece deprem kuşağında yer alması, 2021’in afet eğitim yılı ilan edilmesi nedeniyle çocuk ve gençler depreme hazırlık konusunda eğitiliyor.Malatya’nın Arguvan ilçesinde de öğrencilere afetler konusunda bilgi verilerek, afet anında yapılması gerekenler dile getirildi.

Öğrencilere afet eğitimi

Doğu Anadolu fay hattının geçtiği Malatya’nın bazı bölgeleri birinci derece, bazı bölgelerinin de ikinci derece deprem kuşağında yer alması, 2021’in afet eğitim yılı ilan edilmesi nedeniyle çocuk ve gençler depreme hazırlık konusunda eğitiliyor.
Malatya’nın Arguvan ilçesinde de öğrencilere afetler konusunda bilgi verilerek, afet anında yapılması gerekenler dile getirildi. Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitmenleri tarafından Arguvan İlçesinde, ilk orta ve lise öğrencilerine 2021 afet yılı etkinlikler kapsamında eğitim veriliyor. İlçe konferans salonunda AFAD eğitmenleri tarafından, Covid-19 tedbirleri alınarak maske ve hijyen kuralları çerçevesinde gerekli tedbirler alınarak öğrencilere gruplar halinde afetler konusunda bilgiler aktarılıyor. Deprem öncesi, deprem esnası ve sonrası yapılması gerekenler, afet ve acil çantasının önemi ve hazırlanması, ilk 72 saatın önemi, deprem ve yangın sigortası, bina güvenliği ve tehlike anı, AFAD gönüllülük sistemi, acil toplanma alanları konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi veriliyor.
Doğu Anadolu fay hattının geçtiği Malatya’nın bazı bölgeleri birinci derece, bazı bölgeleri de ikinci derece deprem kuşağında yer alıyor.

Öğrencilere afet eğitimi

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön