YURTHABER

Olay tarikatın zikir görüntüleri ortaya çıktı

Bursa'da kendisini tarikat lideri olarak tanıtıp, elenlere cinsel istismarda bulunan Uğur K.'nın zikir görüntüleri ortaya çıktı.

Olay tarikatın zikir görüntüleri ortaya çıktı

Bursa'da kendisini bir tarikatın lideri olarak tanıtıp, 'dergah' adını verdiği eve gelenlere cennete gideceklerini vaad ederek cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan evli 2 çocuk babası Uğur K. (47)'nın bir sosyal paylaşım sitesinden yayınlanan zikir görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde başında sarık, elinde tespih ve bir elinde de sürekli yüzünü, ellerini ve burnunu sildiği havlu olan sahte tarikat lideri, mürit olarak adlandırdığı kişilere sözde fetvalar veriyor. Sahte tarikat liderinin "Aşk olmadan meşk olmaz. Seven seveni zikreder" sözleri ise dikkat çekiyor.

Bir ihbarı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, geçtiğimiz günlerde merkez Yıldırım İlçesi'ndeki 'Dergah' denilen eve baskın düzenlemiş ve evde bulunan ve gözaltına alınan bazı kişilerin, kendisini tarikat lideri olarak tanıtan Uğur K. ile cennete girmelerine şahitlik edeceği iddiasıyla oral seks yaptıklarını ve ilişkiye girdikleri ortaya çıkmıştı.

Olayla ilgili soruşturmaya başlatan ve 19 kişinin ifadesini alan polis, bazı evli çiftlerin de dergaha geldiklerini ve Uğur K. ile ayrı ayrı cinsel ilişkiye girdiklerini, yaşadıklarından dolayı ruh sağlıklarının bozulduğunu saptamıştı.

Olay tarikatın zikir görüntüleri ortaya çıktı | video.mynet.com

Uğur K.'nın bu işi 2003 yılından itibaren sürdürdüğünü, müritlerini çeşitli semt ve evlere çağırdığını ortaya çıkaran polis, evde yaptığı aramada ise çok sayıda çocuk ve hayvan pornosu CD'leri ele geçirmiş ve Uğur K.'yı gözaltına almıştı. Evinde 'Sır odası' adını verdiği bölümde ziyaretine gelen kadın ve erkeklerle kendi istekleri ile ilişkiye girdiğini belirten Uğur K. "Kadın erkek hiçbir müridimle zorla cinsel ilişkiye girmedim. Daha önce müridim olan kişiler beni şikayet etmiş olabilir. Zikir esnasında cezbelenen kişi sır odama gelir. Ben hiçbir şey yapmam. Onlar kendileri gelip kucağıma oturur. Benim tarikat lideri olarak sır odasına gelen müridime cinsel ilişkiye giremeyeceğimi söyleme gibi bir lüksüm olamaz. Ben cezbelenen müridimle ilişkiye girmezsem, mürit zikir durumundan dolayı yanmaya başlar. Gücü kalmaz ve delirir" şeklinde ifade vermişti.

'CİNSEL ORGANINI ÖPTÜRDÜĞÜ İDDİASI' Dargaha gelen kişilerin zikir odasında cezbelenince bulunduğu sır odasına girdiğini kaydeden U.K., "Ben sır odasına gelen kadın ya da erkekleri, cinsel organımı öptürerek badelerim. Bunun dışında da isterlerse erkekler de kadınlarla da ters ya da normal yolla ilişkiye girerim" dediği belirtilmişti.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Uğur K.'nın sağ kolu olduğu öne sürülen Mesut K. (42) ile Uğur K.'ya iş arkadaşını, nişanlısını ve annesini götürdüğü öne sürülen Ahmet C. (28) 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Tekke ve Zaviyeler Kanunu'na muhalefet', 'Çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları depolamak', 'Fuhuşa aracılık etmek' suçlarından çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuştu. Sahte tarikat liderinin, 'Gavsül Azam Hasaneynil Hüdaverdi K.S Hazretlerinin yetiştirdiği zamanın Gavsül Azamı Hasan Uğur Kırklari K.S Hazretleri...' adı altında bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan 2003 yılına ait zikir görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre bin 500 üyesi bulunan sosyal paylaşım sitesindeki sayfanın son olaylardan sonra 22'ye düştüğü belirlenirken, görüntülerde başında sarık, elinde tespih ve bir elinde de sürekli yüzünü, ellerini ve burnunu sildiği havlu olan sahte tarikat lideri, mürit olarak adlandırdığı kişilere sözde fetvalar veriyor. Sahte tarikat liderinin "Aşk olmadan meşk olmaz. Seven seveni zikreder" sözleri ise dikkat çekiyor. Zikir yapılan salonda, yanında Türk Bayrağı'nın bulunduğu bir koltukta oturan Uğur K., zikir sırasında kendinden geçen kişileri büyük bir dikkatle izlediği görüntülerde, küçük yaşta çocuklarda bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 277 yorum
Her pisliği Akp yıkmaya calışanlar Allahın huzurunda onun hesabını verecektir İslam dininde öyle bişey yok yapanlarda islamla hiç alakası yok ve bu ülkede islamı yeterince öğrenemeyen insanlar bunlar gibi yalancılara ve dolandırıcalara inanıyor Akp bunlar gibi düzanbazların pis pabuclarını Pazara cıkartıyor ama bazı rahatsız olanlar var bu durumdan gelen yorumlardan anladıgım kadar Türkiyenin yarısı akp dedi şimdi secim olsun yarısından fazlası der Peygamberlere bile savaş acanlar ve Peygamberlere en agır şeylerle yalanlayanlar halen günümüzde bile inkar edenlwer oldukca fazla
Ya sizin probleminiz her olayı dinle peygamberle ilişkilendirmek ne alakası war. adam anlatıldığı üzere cinsel sapık ve ona dini inançları ile inanan saf insanların olayı bu.Ne alakası war peygamberle dinle.. Atatürk bu ülkeyi laik kurdu laik kalacak. Yeter be ne bu iranda mı yaşıyoruz..
ha hah hah ha
veli cennetten kim toprak vadederdi biliyomusun.ortaçağın skolastik zihniyeti vaad ederdi.biz yıl 2011'de yaşşıyoruz
Sisi'nin pavyondan çıkartıp tesettüre bürüyüp, başrollerini müslüm gündüz hz'nin paylaştığı, hüseyin üzmez'in evinde sahnelenen, bütün medya kuruluşlarının kameralarının ortak çekimi, 28 şubat'ın büyük eseri fadime ve müslüm filmini unutmadık. Ortaya karışık emine ve kalkancı tiyatrosu, aczi mendi şaklabanlığı ve postmodern darbe ile TOSTmodern edilen mütedeyyin insanlar. Ya yürüyün gidin işinize. Böyle kurmacalara karnımız tok artık. çekim de 2003 yılına ait. Sanırım Ak Parti'ye karşı hazırlanmıştı. Sarıkız, Ayışığı, Balyoz, çekiç, şakül, kürek vs müdahalelerde kullanılmak üzere.
BU İŞ KESİNLİKLE DEDİĞİN GİBİ KARDEŞİM...İNSANLAR ORAYA HEM ULVİ NİYETLERLE GİDECEK HEMDE CİNSEL İSTEK KARŞISINDA TAMAM DİYECEKLER...OLACAK İŞ DEĞİL...AMAÇ BUNLARI DİNDAR GİBİ GÖSTERİP DİNİ KÖTÜLEMEK...AMA ALLAH VE RESÜLÜNE KARŞI KİMSE GALİP GELEMEZ.
Bu operoasyonu yapan polisler bu hükümetin polisleri,neden buna inanmıyorsunuzda ergenokoncu diye yakalananlara hemen inanıyorsunuz?sizde ne vicdan kalnış nede Allah korkusu!bu kadar gözü kapalı taraf tutmayın
çekiçte,balyozda,orakta sen ve senin gibi ılımlı islami Amerikan uşklarının münasip bir y..ne b..sın İnşallah.
ya ndn kimse şunu da kabul etmez arkadaş bu olay sadece islamiyette var ve bunu sadece müslümanlar yapıyor ben başka bir dinde insanların bu kadar kolay kandırıldığını hiç duymadım...Ayrıca gülmekten yarıldım...Bisssmilllahirrrrraaahmanirrrrrraaahiimmmm :D:D
önce yavuzun anlamını öğren sonrada hristiyanlığı sonrada yahudiliği sonrada ataizmi sonrada islamı ama hakkıyla öğren sonrada şu yazdığını birkere daha oku.
hayatında bulunduğu bölgeden hiç dışarıya çıkmadan böyle bi yorum yapan arkadaşım yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama sadece islamiyette böyle birşeyin olduğu kanısına nereden vardın açıklarmısın ? allah seni doğru yoldan ayırmasın..
evet yabancı ülkelerde böle bişey az vardır.ne yazıktır ki milletimiz cahil.kandırılmaya müsait.içimiz götürmediği için suistimal yapmayız biz
öncelikle bilgi haznene bakılınca islamiyet dahil başka hiç bir din hakkında bilgin yok olsa zerre kadar konuşmazdın ikinci olarak bunu müslümanlar yapıyor değil belli bir grup o grubun içinde de kendi isteğiyle belli bir grup yapıyor ki bu grubunda sayısı ortada gülmekten yarıldığın besmelenin anlam ve öneminden söz etmeme zaten gerek yok fakat gülmekten yarıldığında ortaya çıkan cehaletin harikulade bu olayın nedenlerine bakılınca sen ve senin gibiler yüzünden nasıl mı şöyle eğer biraz islamiyeti araştıracak olsak bu hadiselerle karşı karşıya kalmıyacağız ayrıca araştırmayınca ya bu tür
ve dınımızın ılk ayetı oku ıken bu kadar nasıl cahıl kalıyoruz..
senin islamiyet ve diğer dinler adına hiçbirşey bilmediğin ortada...
Başka dinde kandırılanları duymamışsın belli,Japonyada bir tarikatın toplu intiharına ne dersin?Teknolojiyi kullanmayı yasak sayan Hristiyan akımlarına ne demeli?Bilmediğin konuda kes kopyala yapıştır.Din boşluk kabul etmez.
DEMEKKİ ONLARDA SENİN GİBİ DİNE SAYGISIZ İNSANLAR YÜCE ALLAH SADECE MÜSLÜMANLARIN DEĞİL HER DİNİN VE HERŞEYİN YARATICISIDIR EĞERKİ BU TÜR SAPIKLIK İÇİNDE OLAN HER KES MUHAKKAKKİ HELAK OLACAKLARDIR BUNDAN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOKTUR ALLAH BİZE AKIL VERMİŞ BEYİNSİZLİĞE DEVAM EDERSEK BU TÜR YARATIKLAR CİNSEL ORGANINIDA ÖPTÜRÜR HERŞEYDE YAPAR BU OLAYLAR SADECE İSLAMİYETTE YOK PİSLİK HER YERDE PİSLİKTİR ALLAH (C.C) CEZALARINI VERSİN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın