YURTHABER

Öldürülen terörist bölge sorumlusu çıktı

Diyarbakır’da çıkan çatışmada öldürülen 3 PKK’lıdan Armanc kod adlı Hüseyin Akdoğan’ın örgütün bölge komutanı olduğu bildirildi.

Öldürülen terörist bölge sorumlusu çıktı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde çıkan çatışmada öldürülen 3 PKK’lıdan biri olan Armanc kod adlı Hüseyin Akdoğan’ın örgütün bölge komutanı olduğu bildirildi. Örgüt üst düzey sorumlularından Cemal kod adlı Murat Karayılan ile Abbas kod adlı Duran Kalkan'a yakınlığı ile bilinen Akdoğan'ın ölümü örgütte moral bozukluğuna yol açtığı öğrenildi.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 27 Kasım günü çıkan çatışmada Armanc Kerboran kod isimli Hüseyin Akdoğan, Cıwan Amed kod isimli Serdar Tekin ve Aram Şıkaki kod isimli Harun Edemen öldürüldü.

Mardin'in Dargeçit ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Armanc kod adlı Hüseyin Akdoğan'ın örgütün bölge komutanı olduğu öğrenildi. 2001 yılında örgütüne katılan Akdoğan'ın Yunanistan'da, Kıbrıs'ta çeşitli etkinlik ve faaliyet alanlarında çalıştığı belirlendi. Örgüte yeni katılanlara askeri ve siyasi eğitim veren Akdoğan'ın son olarak bölge komutanlık görevini sürdürdüğü öğrenildi.

Örgütün üst düzey sorumlularından Cemal kod adlı Murat Karayılan ile Abbas kod adlı Duran Kalkan'a yakınlığı ile bilinen Akdoğan'ın örgütün Kuzey Irak'taki kamplarında askeri ve siyasi eğitim de aldığı bildirildi. Malatya Adli tıp morguna götürülen 3 örgüt üyesinin cenazesi yapılacak olan otopsinin ardından ailelerine teslim edileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 87 yorum
niye ailelerine teslim ediliyor ki anlamıyorum ben bunu atın çöplüğe gitsin...
çöpe atsınlarda kediler köpekler mi zehirlensin
ALLAH CC BOZGUNCULUĞU YASAKLAMIŞ BUNLARIN DİRİSİ BİR HALTA YARAMIYORKİ ÖLÜSÜ YARASIN GÖMÜN GİTSİN İTLERİ
senin dinin kitabın böylemi emrediyor.ölülere saygısı olmıyan allaha peygambere ve kurana imanı yok demektir o ancak kafir dinsiz barbar ve insanlık düşmanıdır.ölen herkimse ve her ne dine mensupsa her suçu ne olursa olsun
ölüleri pis kokar bunların en iyisi gömüp kireçlemek
cöpte onlari yiyen kedi köpekte saldirgan olur, en iyisi leslerini ailelerine teslim etmek. :))
siyamek1976 Benim Allahım böle demiyor amma ; ne yapalım ki seninkiler allahsız.
Emperyalizmin ve Yahudilerin bölgedeki ve Ülkemiz üzerindeki çıkarları uğruna her yıl yüzlerce Kürt genci geberip gidiyor, Kürtlerin haklarını ve onurlarını savunduğunu söyleyen Kürt halkının düşmanı BDP ve PKK yönetimindeki hainler acaba nezaman bu durumun farkına varıp uyanacaklar.
1-ancak cehalet ortadan kalktığı zaman 2-okuyan sayısı %80lere %90lara çıktığı zaman 3-herkes birleşip aşiretleri bitirdiği zaman 4-fabrikalar doğuya taşındığı zaman 5-okuyan sayısı %80 %90lara ulaştığı zaman 6-turizme açıldığı zaman bunlar orada olursa inanın bana askere gerek yok APO'yu bile kendi elleriyle asıp; boşa ölen çocuklarının intikamınıda almış olurlar
O baştaki hainler durumun farkına varmazlar çünkü hepsi yahudilerde ondan.Nenen yahudi diyorum bu yapılan katliamları Müslüman olan yapmazda ondan.Onun içindirki BDP.PKK ve diğerleri kimki yardım yataklık ediyorsa hepsi yahudi soyundandır.Müslüman kin gitmez, kan akıtmaz,arkadan vurmaz,çocuk,yaşlı asker dinkardeşi insan kim olursa olsun kalleşce vurmaz.Ama yahudiler kendinden olmayanların katli vaciptir derler vede dünyanın neresinde olursa olsun cinayet kan ihanet onlara helaldir.Kendilerine göre israil oğulları dışındakiler onlar için köle olarak yaratılmıştır.Kendileride öyle der.
süper bir yorum.tebrik ediyorum seni.
Gebersin şerefsizler,bu ülkede ayrımcılık yok,herkes kazanmak suretiyle aynı üniversite de okuyor.Herkes bu ülkede siyaset yapıyor,Milletvekili ve hatta bakan,başbakan ve cumhurbaşkanı oluyor.Devlet doğu ve güneydoğuya ayrımcılık olmasın diye daha çok yatırım yapıyor,nerdeyse büyük bir kesimi elektriği bile bedava kullanıyor,onların ceremesini bizler çekiyoruz.Tüm bunlara rağmen hainlik yapıyorlar.Onun için gebersinler diyorum.Eğer gebermek istemiyorlarsa,insan gibi yaşamak istiyorlarsa silahları bırakıp teslim olsunlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın