YURTHABER

Ömerli Barajı’nda aile faciası

Pendik’te Ömerli Barajı’nda piknik yapan aileden 4 kişi, boğulma tehlikesi geçiren kardeşlerini kurtarmak isterken hep...

Ömerli Barajı’nda aile faciası

Pendik’te Ömerli Barajı’nda piknik yapan aileden 4 kişi, boğulma tehlikesi geçiren kardeşlerini kurtarmak isterken hep birlikte boğularak hayatlarını kaybettiler.
Ömerli Barajı’nın Pendik Emirli Köyü mevkiinde meydana gelen olayda; İsmail Kılıç (24), 6 aylık hamile Suzan Kılıç (22), Yasin ve Fatma Kılıç (15) baraj kıyısında piknik yapmaya başladı. Bu sırada serinlemek amacıyla baraja giren Fatma Kılıç, suda çırpınmaya başladı.
Kardeşlerinin boğulmak üzere olduğunu gören diğer aile fertleri de tek tek baraja atlayarak kardeşlerini kurtarmak istedi. Ancak 4 kişilik aile, birer birer barajın sularında boğularak gözden kayboldu.
Olay yerine çağrılan dalgıç ve Kılıç ailesinin yakınları, suya girerek cesetleri aramaya başladı. Saatler süren çalışmanın ardından gençlerin cesetlerine ulaşıldı. İki ceset, olay yerinde hazır tutulan ambulansla Pendik Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, diğer iki ceset için olay yerine yeni ambulans çağrıldı.
Ancak aradan geçen uzun zamana rağmen olay yerine ambulans gelmeyince Kılıç ailesinin yakınları olay yerinde, “Bu nasıl sorumsuzluk, neden ambulans gönderilmiyor?” diyerek tepki gösterdiler.
Kılıç Kardeşler’in cenazeleri, daha sonra yakınları tarafından bir minibüse konularak, Pendik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 142 yorum
omerlı barajında benım gıbı yuzen ykoktur dıbınıde bılırım kendısınıde
sen ömerlide bir bk bilmiyorsun adamlar ölmüş sen ne diyon ya
hakkaten ne alaka senin ömerliyi bilmenle diğerlerinin ölmesi
Oğlum ölenlerin arkasından böyle mi yorum yapılır dangalak... ALLAH RAHMET ETSİN. ÖLENLERİN YAKINLARINA ALLAH SABIRLAR VERSİN. diyeceğine sidik yarışına giriyorsun..
ölümsüz bir günümüz olmuyacakmı yaw nasıl bir ülkeyiz
Ölümsüz bir ülke olmaz arkadasım
BİZİM İNSANLARIMIZ CAHİL VE HEP OYLE KALACAKLAR HİÇ AKINTI OLMAYAN YERDE SUYA GİRİLİRMİ ZATEN SUYUN ALTI ÇAMUR SEN BİRDE YÜZME BİLMİYORSUN İŞTE OLNAN BU BİRİ CAHİL GİRDİ BOGULUYOR SENİN YÜZMENDE YOK NEYİNİZE GÜVENİPTE DİGERİNE YARDIM EDERSİN SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN YANLIŞTA ANLAŞILMASIN O SUDA ÇOK İYİ YÜZME BİLMENİZ GEREKİR YOKSA SONU HÜSRAN OLUR BU ŞEKİLDE ALLAH RAHMET EYLESİN İNŞALLAH
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın