YURTHABER

Ormanda elle taciz

Samsun'da S.Ö'yü kaçırıp ormanlık alana götüren Abdullah Yayla, elle taciz suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

Ormanda elle taciz

Samsun'da aynı işyerinde çalıştığı 16 yaşındaki S.Ö'yü kaçırıp ormanlık alana götüren Abdullah Yayla, genç kızı elle taciz edip cinsel ilişkiye girmek istediği suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

Kavak ilçesinde 2010 yılı Ağustos ayında meydana gelen olayda, bir kiremit fabrikasında işçi olarak çalışan Abdullah Yayla, mesai arkadaşı S.Ö. ile akşam saatlerinde sigara içmek için dışarıya çıktı. İddiaya göre Yayla, genç kıza, "Sana bir şey diyeceğim" diyerek ormanlığa doğru götürdü. Yayla, daha sonra da S.Ö.’yü ölümle tehdit ederek kaçırdı. Gece geç saatlere kadar yürüdükten sonra ormanın içinde ateş yakan Abdullah Yayla, genç kıza sarılarak önce elle taciz etti, ardından da cinsel ilişkiye girmek istedi, ancak S.Ö. karşı koyarak buna izin vermedi.

Bir süre daha tacizlerine devam eden Abdullah Yayla, yorgunluktan sabaha karşı uyudu. Bunu fırsat bilen S.Ö. de kaçarak polise gidip şikayetçi oldu.

Yakalanan ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Yayla, cinsel istismar suçlamasıyla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim önüne çıktı. Savunmasında kendisinin suçsuz olduğunu dile getiren sanık, "Aynı işyerinde çalışıyorduk. Bir akşam üzeri sigara içmek için dışarıya çıktık. Benimle konuşmak istediğini söyleyerek ormanlık alana doğru yürümeye başladık. Ne kadar yürüdüğümüzü bilmiyorum. Geri dönemedik. Daha sonra ben yorgunluktan uyuya kalmışım. Sabah olup uyandığımda S.Ö yanımda yoktu. Kendisini taciz etmedim. Neden beni suçluyor bilmiyorum" dedi.

"ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ"
Duruşmaya şehir dışında olduğu için katılmayan S.Ö. ise talimatla alınan ifadesinde sanıktan şikayetçi olduğunu dile getirdi. Genç kız, "Fabrikanın arka tarafı ormanlıktı. ’Sana bir şey diyeceğim’ diyerek ormanlık alana doğru yürümeye başladık.

Ormanın içine girince beni sürüklemeye başladı. Direnince de ölümle tehdit etti. Uzun bir süre yürüdükten sonra bir yerde durduk. Hava soğuk olduğu için odun toplayıp ateş yaktı. Daha sonra da bana sarıldı. Elle taciz edip cinsel ilişkiye girmek istedi. Karşı koyduğum için başarılı olamadı. Sonra arkamdan bana sarılıp yattı. Bir süre sonra uyuduğunu anlayınca ben de kaçtım" diye konuştu.

AKLİ DENGESİ YERİNDE
Mahkeme, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gönderilen raporda genç kızın ruh sağlığının olay nedeniyle bozulduğunu, Abdullah Yayla’nın ise akli dengesinin yerinde ve cezai ehliyetinin tam olduğunu belirtti.

Dosyanın tamamlanması üzerine cumhuriyet savcısı sanığın genç kızı zorla kaçırıp hürriyeti kısıtladığını ve cinsel istismarda bulunduğunu belirterek 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Duruşma sanık ile avukatının son savunmalarını hazırlamaları için ertelendi.