YURTHABER

Osmancık Sahil Balıkçılık Hizmetinizde

Osmancık Sahil Balıkçılık Tüm Çeşitleri ile Hizmetinizde

Osmancık Sahil Balıkçılık Hizmetinizde

Osmancık' ta "Sahil Balıkçılık" olmasa vatandaş balığa hasret kalacak.

Balık mevsimin başlamasıyla birlikte günlük taze her cins balık Osmancık sahil balıkçılık tezgâhında yerini alırken, Perşembe günleri de seyyar soğutmalı balık aracı ile pazar yerinde vatandaşa hizmet veriyor.

Balık mevsimin başlamasıyla birlikte günlük taze her cins balık Osmancık Sahil Balıkçılık tezgâhında, oldukça uygun fiyatlarla tüketicilere satışa sunuluyor.

Alıcıların taze balıklar ve uygun fiyatlar sayesinde mutlu olduğunu öne süren Sahil Balıkçılık sahibi Balıkçı Ekrem Akbaş, balık fiyatları sudan ucuz olduğunu belirtti.

Ortalama 4 kişilik bir ailenin 1, 2 kilogram balıkla akşam yemeğini geçirebileceğini ifade ederken, insan sağlığı için en önemli protein kaynaklarından birinin balık olduğunu hem ucuz hem de sağlıklı beslenmek için mutlaka balık tüketilmesi gerektiğin vurguladı.

Hamsi dahil her türlü balığı temizleyerek anında müşteriye sunduklarını, buna rağmen Osmancık’ta balık kültürünün tam gelişmediğinden dert yandı. Balık sezonu olması nedeniyle bir paket sigara parasına alınan balıkla bir aile doyuyor. Diyen Balıkçı Ekrem; Vatandaşları doya doya balık yemeye davet ediyoruz,

''Amacımız hem gelir elde etmek hem de vatandaşa ucuz fiyatlı balık sunmak" dedi. "Şu an bir sigara parasına bir ailenin balık ihtiyacını karşılayabiliyor.'' Samsun’dan günlük balık getirdiklerini, bazende balık alamadan eli boş döndüklerini belirterek, balıkçılığın dışarıdan görüldüğü gibi kolay olmadığına değinerek, vatandaşlarımıza hem taze, hem de ucuz balık sunmak zorunda olduklarını belirtti.

Fiyatların düşük, çeşidin bol olması nedeniyle her keseye hitap eden balıkların bulunduğunu ifade eden Balıkçı Ekrem; Balığın omega - 3 değerinin yüksek, doğmamış yağ oranının ise düşük olması nedeniyle başta kalp ve damar tıkanıklarının giderilmesindeki etkisi olmak üzere sağlık açısından çok önemli yararlarının bulunduğunu söyledi.

Tıp Doktorlarının yaptığı araştırmalara göre anne karnındaki bebeğin ve küçük çocukların beyin gelişimine bile olumlu etkisi olan balığın, Osmancık’ta henüz istenilen seviyede tüketim oranını yakalayamadığını ifade ederek, başta hamile kadınlar ve çocuklar olmak üzere herkesin haftada en az 2 kez balık tüketilmesi gerektiğini vurguladı.

Fiyatların oldukça uygun olmasının ise tüketiciler için bir fırsat olduğunu anlatarak, ''Bu fırsatı iyi değerlendirin ve bol bol balık tüketin'' diye konuştu.

Ayrıca hergün balık tava ve balık ızgara yaptıklarını belirten Balıkçı Ekrem, müşteriler balığı tezgahtan seçiyorlar,seçtiklerini temizleyip yıkayıp, hemen pişirerek anında servis ediyoruz. dedi. Evinde balık yiyemeyenler, kokuyor diyenlere evlere de pişmiş servis yaptıklarını da özellikle vurguladı.

Evlere Pişirilmiş Balık Servisi Yapılır

Tel: 05367208318 - 05545804852 - 05559916006 - 05445474578

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın