YURTHABER

Paramotorla baraja düşen fotoğrafçı kayboldu

Antalya'da Davut Çelik, havadan fotoğraf çekmek için kullandığı paramotorun Oymapınar Barajı'na düşmesi sonucu kayboldu.

Paramotorla baraja düşen fotoğrafçı kayboldu

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde doğa fotoğrafçısı 41 yaşındaki Davut Çelik, havadan fotoğraf çekmek için kullandığı paramotorun Oymapınar Barajı'na düşmesi sonucu kayboldu.

Olay, saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Manavgat’ta havadan doğa fotoğrafları çeken Davut Çelik, öğleden sonra kullandığı paramotorla Oymapınar Barajı’na gitti. Baraj çevresinde uçan Çelik’in kullandığı paramotor, henüz belirlenemeyen bir nedenle baraja düştü.

Akıntıya kapılan Çelik’in bağlı olduğu paramotor, bir süre sonra baraj gölünün üzerinde bulunan köprünün ayaklarına takıldı. Burada paramotorun emniyet kemerini çözerek kıyıya doğru yüzmeye çalışan Çelik, gözden kayboldu.

Görgü tanıklarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ve itfaiye ekipleri, su yüzeyinde Davut Çelik’i aradı. Aramalardan sonuç alamayan ekipler, Antalya Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan destek istedi. Arama ve kurtarma ekipleri çalışmalarına yarın sabah su altında devam edecek.