SPOR

Ramil Guliyev yılın atleti ödülüne aday gösterildi

Milli sporcu Ramil Guliyev, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) tarafından yılın atleti ödülüne aday gösterildi.

Ramil Guliyev yılın atleti ödülüne aday gösterildi

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler 200 metrede altın madalya kazanan Guliyev, EAA tarafından yılın atleti adayları arasında kendine yer buldu. Sosyal medya üzerinden yapılacak ve 26 Eylül'de sona erecek oylamada erkekler kategorisinde Guliyev'in yanı sıra 800 metre dünya şampiyonu Pierre-Ambroise Bosse, Büyük Britanyalı Muhammed Farah, Polonyalı dünya şampiyonu çekiççi Pawel Fajdek'in de aralarında bulunduğu toplam 10 sporcu yarışacak.

Ödül töreni ise Litvanya'nın başkenti Vilnius'da 14 Ekim'de yapılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
kimse kusura bakmasın bu benim ülkemi ilgilendirmiyor.!! devşirme sporcuları kendi sporcumuz gibi görmüyorum asla göremem görmeyeceğim de!!! bak 23 yaş altı dünya şampiyonu bayan voleybol takımımıza!!! hepsi %100 yerli hiçbiri devşirme ya da yurt dışında yetişme değil. tamamiyle kendi evlatlarımız, tabi şu da var acaba kaç ülke insanının kızlarımızn DÜNYA ŞAMPİYONU olduğundan haberi var..! çünkü bu ülke de varsa yoksa futbol
Türkiye bayan voleybol takımının dünya şampiyonu olduğundan benim haberim var ve bu şampiyonlukdan dolayı çok mutluyum ve kururluyum! Türkiye Türklerinden olan komşularımın ve akrabalarımtan bir kimsenin haberi yok.Fakat Türkiyede başka spor dallarının da gelişmesi için başka ülkelerde yaşayan Türklerin bura gelip. burada başarıya ulaşması Türkiyede farklı sporların da gelişmesine sabep oluyor. Dişarıdakı Türklerin yaşadığı ülkelerin çoğunda sporla 3-4 yaşından ilgileniyorlar. O üzden Türkiye dünyadakı soydaşlarına müslüman deyil de TÜRK deye sahip çıksa çok daha büyük hadeflere ulaşır.
Diğer Haberler