YURTHABER

Raylarda korkunç intihar

Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde 50 yaşındaki Halil Duru, tren gelirken kafasını demiryolu raylarına koyarak intihar etti.

Raylarda korkunç intihar

Eskişehir’den Boğaziçi Ekspres treni ile Adapazarı’nda oturan yakınlarının yanına eşiyle birlikte gelen 50 yaşındaki Halil Duru, tren Pamukova Mekece istasyonunda yolcu indirmek için durduğu anda kafasını demiryolu raylarına koyarak intihar etti. Tren istasyonundaki feci ölüm dakikalar sonra bölgeye balık avlamaya gelen balıkçıların raylarda ceseti bulmasıyla ortaya çıktı.

İntihar olayı bugün saat 11.30 sıralarında Pamukova Mekece Tren istasyonunda meydana geldi. Eskişehir’den Arifiye istasyonuna kadar gelmekte olan Boğaziçi Ekspres treni Mekece istasyonunda yolcu indirmek için durdu. Birkaç dakika sonra tren istasyondan ayrıldığında istasyonda beklemekte olan balıkçılar demiryolunda yatmakta olan kafası kopmuş bir erkek cesedi buldu. Balıkçılar jandarmayı arayarak yardım istemesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri yaptığı incelemede cesedin Eskişehir’de oturan 50 yaşındaki Halil Duru’ya ait olduğunu belirledi.Yapılan incelemede trenin son vagonunda kan izlerine rastlanıldı. Bu arada aramalar sürerken trende bulunan ve Halil Duru’nun eşi olduğu belirtilen 46 yaşındaki Safiye Duru, Gar Müdürlüğüne giderek ‘Eşimi trende bulamıyorum. Kayıp oldu' diye yardım istedi.Jandarma Karakoluna davet edilen kadının burada eşinin tren istasyonunda intihar ettiğini öğrendi. Gözyaşlarına boğulan Safiye Duru, jandarma nezaretinde Pamukova İlçesi'ne giderek Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan eşini teşhis etti. Yapılan incelemede Halil Duru’nun Eskişehir’den Adapazarı’na yakınlarını ziyarete geldikleri psikolojik sorunları olduğu öğrenildi.

Tren istasyonunda raylar üzerinde cesedi bulan balıkçılar"Biz balık tutmak için geldik. Eskişehir'e dönmek için tren bekliyorduk. Boğaziçi Ekspresi geldi ve hareket ettikten beş on dakika sonra rayların üstünde birinin yattığını gördük hemen polise haber verdik. İntihar ederken görmedik' dediler.

Daha önce de intihara kalkıştığı belirlenen Halil Duru’nun cesedi Cumhuriyet Savcılığının ön incelemesinden sonra İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.