YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Restoranda nefes borusuna et parçası kaçan çocuk işletmeci tarafından kurtarıldı

Kars'taki restoranda yaşanan olay, güvenlik kamerasına da yansıdı - İşletmeci Fatih Konak: - "Bütün işletmeler ilk yardım müdahalesine önem göstermeli. İlk yardım her zaman hayat kurtarır, kendimiz de gördük ve yaşadık"

Kars'ta bir restoranda ailesiyle yemek yerken nefes borusuna et parçası kaçan çocuk, ilk yardım eğitimi alan işletme sahibi Fatih Konak'ın müdahalesiyle kurtarıldı.

Faikbey Caddesi'nde yer alan ve işletmeciliğini Konak'ın yaptığı cağ kebabı salonuna ailesiyle yemek yiyen bir çocuğun nefes borusuna et takıldı.

Çocuğun nefessiz kaldığını ve duruma müdahale eden ailesinin paniklediğini fark eden Konak, hızlıca ailenin oturduğu masaya gitti.

Konak, karnına bası uygulayıp (heimlich manevrası) sırtına eliyle vurduğu çocuğun yemeği dışarı atmasını ve nefes almasını sağladı.

Ailenin çocuğa müdahalesi ve paniklediği anlar ile Konak'ın ilk yardımı iş yeri kamerasınca da kaydedildi.

Fatih Konak, AA muhabirine, "İlk yardım müdahalesinde bulunduk, çok şükür çocuğa bir şey olmadı. Bütün işletmeler ilk yardım müdahalesine önem göstermeli. İlk yardım her zaman hayat kurtarır, kendimiz de gördük ve yaşadık." diye konuştu.

Restoranda nefes borusuna et parçası kaçan çocuk işletmeci tarafından kurtarıldı

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler