YURTHABER

Şampiyon Halis Avşar baba ocağında

W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, Ardahan'da Vali, Rektör ve Belediye Başkanını ziyaret etti.

Şampiyon Halis Avşar baba ocağında

Başkan Köksoy, Halis Avşar onurumuz ve gururumuzdu.

Ardahanın bağrında çıkmış sayısız başarılar elde eden W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar'ı makamında kabul eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, şampiyonu karşısında görünce mutluluğunu gizleyemedi.

Başkan Köksoy; "bu topraklarda doğmuş büyük kentlere göç etmiş çok sayıda başarılı hemşerilerimiz var, bunların içerisinde dünya şampiyonu olurken bütün dünyaya defalarca istiklal marşını dinleten ve kemeri beline takarken ben Ardahanlıyım diyerek bizi çok onurlandıran bir dünya şampiyonun belediyemizi ziyaret etmesi bizi çok onure etmiştir bundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'u eski boksör Kars Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Kaya, Gazeteci Yazar Mustafa Küpeli, ve halk müzik sanatçısı ekin tv programcısı Kemal Karabulut ile birlikte ziyaret etti.

Vali Tekmen; "Ardahan'ın renkli simalarını baba ocağına bekliyoruz"

W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'i de makamında ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar'a teşekkür eden Ardahan valisi Mustafa Tekmen, Ardahan dışında Ardahan'lıların çok önemli yerlerde görev yaptığını söyledi.

Ardahan'ların başarılı ve çalışkan bir topluluk olduğuna değinen Vali Mustaf Tekmen, "bu topraklarda doğmuş büyük şehirlerde yaşayan siyasi partilerin genel başkanı, sinamacı, aktör, yönetmen, iş adamı, mühendis, televizyoncu ve büyük kişilerin gelip baba ocağına sahip çıkmaları gerekmektedir" dedi.

Ardahan'ın çok hızlı geliştiğine dikkat çeken Vali Mustafa Tekmen; "Ardahan gelişiyor, kabuk değiştiriyor. Ardahan stratejik konumu itibarıyla geleceğin en iyi gelişmiş ili olacak. Biz bu konuda umutluyuz, zaten valilik olarak ortaya koyduğumuz projelerle düğmeye bastık. Ardahan'da her kes gerek eğitim gerekse başarı ve gelecek için seferber olmuştur.Biz burada elimizi gurbetteki Ardahanlılara uzatıyoruz. Dışarıda yaşayan Ardahanlılar elimizi samimi bir şekilde tutarsa ve Ardahan'ı kucaklarsa Ardahan, bu bölgenin en gelişmiş ili olacaktır, bu anlamda bütün Ardahanlıları memleketlerine yatırım yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Avşar, "büyük müjdeyi verdi"
Ardahanı dünyaya tanıtmak ve istiklal marşını Ardahan ilimizden dünyaya duyurmak için bir şampiyonluk maçını Ardahan'da yapacağını açıklayan W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, bu maç 85 ülkeden izlenecek, bu maç nedeniyle çok sevdiğim Ardahan'ın da tanıtımı söz konusu olacağını vurguladı.

Başkan Köksoy, Halis Avşar onurumuz ve gururumuzdur
Ardahan ziyareti ardından Kars iline geçen W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, burada da büyük sevgi gösterileriyle karşılaştı. Kars'ın en güzel işletmelerinden biri olan Antik Cafe'yi de ziyaret eden W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, burada Antik Cafe Müdürü Yusuf Emlik'ten bilgi aldı.

W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar'ın Antik Cafe'yi ziyaret etmesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Emlik, Avşar'a teşekkür etti.

Ardahan belediye Başkanı Faruk Köksoy'u makamında ziyaret eden W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar, baba ocağını çok özlediğini söyledi.

Ardahan Üniversitesinden şampiyona plaket
Dünya Kick Boks Şampiyonu Ardahan Üniversitesi, Ardahan Valilği ve Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

W.P.K.L W.C.O.P-1 WK-1 Dünya Şampiyonu Halis Avşar Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret etti. Muay Thai Milli Takım Antrenörü, Kick Boks İstanbul Komite Başkanı olan Halis Avşar sporculuk hayatında birçok başarılarla isminden bahsettirdiği kadar Ardahan’ında gururu olmaya devam ediyor.

3 Kez Dünya Şampiyonu olan; 4 Altın Kemer, 35 Kupa, 90 Altın Madalya, 10 Bronz Madalya kazanan ve beraberinde birçok başarının ismi olmaya devam eden Halis Avşar; dördüncüsü yapılacak olan “Dünya Şampiyonluk Kemer Maçı”nın Ardahan’da gerçekleşmesi için çalışmalara başladığını söyledi.

Ardahan’da gerçekleşmesi durumunda 4. defa bu kemeri takarak Dünya Şampiyonluk ünvanını koruyacağının sözünü verdi.

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ise Dünya Şampiyonu Halis Avşar’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi;

“Bu genç kardeşimiz almış olduğu başarılarıyla Ardahan’ın gururu olmuştur. Üniversitem olarak bizde bu yolda gereken her türlü desteği kendisine vereceğiz.” dedi. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın plaket ve hediyeleri sunmasıyla ziyaret son buldu.