YURTHABER

Samsun'da çıkan kavgada kullanılan 'mutfak malzemeleri' silah sayıldı!

Samsun'da bir şantiyenin yemekhanesinde iki grup arasında çıkan kavgada kullanılan tabildot tepsisi, çatal ve sandalye, mahkemece "silah" sayıldı. Haklarında "basit yaralama" suçundan dava açılan 3 sanık, para ve hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da çıkan kavgada kullanılan 'mutfak malzemeleri' silah sayıldı!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca 2013 yılında C.Ö. ve E.Ö. ile Ş.S. ve K.S. arasında yaşanan tehdit, hakaret ve basit yaralama suçlarıyla ilgili başlatılan soruşturma sonucunda açılan kamu davası, 11. Asliye Ceza Mahkemesince karara bağlandı.

Tarafların birbirinden şikayetçi olmamasının yanı sıra tehdit ve hakaret suçunu işlediklerine yönelik somut delil bulunmaması nedeniyle sanıkların bu suçlardan beraatine karar veren mahkeme, C.Ö'nün Ş.S'ye yönelik eylemleri nedeniyle açılan kamu davasının da düşmesini kararlaştırdı.

MAHKEME 'SİLAH' SAYDI!

Mahkeme, K.S'ye, TCK'ye göre "saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler" kapsamında silahtan sayılan demir tabildot tepsisi ile vuran E.Ö'ye basit yaralama suçundan 3 ay 22 gün hapis, K.S'ye ise yaralama suçunun yine silahtan sayılan demir sandalye kullanılarak işlenmesi nedeniyle 2 bin 240 lira adli para cezası verdi.

Ş.S. de yaralamanın silahtan sayılan çatal kullanarak işlenmesi nedeniyle 180 gün karşılığı adli para cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, sanıklardan K.S. ve Ş.S. hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Demir tabldot tepsisi ve demir sandalye tabiiki silahtır.Mahkeme doğru karar vermiş.Kesici ve delici,yaralayıcı herşey insana karşı kullanılınca silahtır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın