YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Seks kölesi Moldovalı ikizlerin dramı

Sarıyer’de, besicilik yapan E.Ç., yanında çalıştırıp ölümle tehdit ettiği Moldovalı ikizlerle ilişkiye girip 3 çocuk dünyaya getirdi.

Seks kölesi Moldovalı ikizlerin dramı

İstanbul Sarıyer’de, Moldovalı ikiz kız kardeşlerin birlikte oldukları E.Ç.’den kaçıp karakola sığınması büyük bir dramı gözler önüne serdi. Besicilik yapan E.Ç.’nin yanında çalıştırdığı Moldovalı ikizlerle ilişkiye girdiği, her iki kardeşten 3 çocuk dünyaya getirdiği belirlendi. Sürekli dayak atıp seks kölesi yaptığı ikizleri ölümle tehdit eden E.Ç. tutuklanırken, Moldovalı kardeşler sınır dışı edildi. Dünyaya gelen 3 çocuk ise yuvaya verildi.

Habertürk'ün haberine göre, dramın ilk perdesi, Moldovalı Dora S.’nin yaklaşık 7 yıl önce, çalışmak için İstanbul’a gelerek Kumkapı’daki ablasının yanına yerleşmesiyle başladı. Kilyos’taki çiftlikte hayvan besiciliği yapan Sarıyerli E.Ç., Kumkapı’da Dora’nın ablasını buldu. 23 yaşındaki Dora S.’ye, Kilyos’taki çiftliğinde hayvanların bakımı için birini aradığını söyleyerek genç kadına iş teklif etti. İş arayan Dora hiç düşünmeden teklifi kabul etti ve Kilyos’taki çiftliğe gitti. Bir süre sonra havyanların bakımında zorlanan Dora, patronuna ülkesindeki ikizi Lüba’nın da çalışabileceğini söyledi. E.Ç. onay verince ikizi Lüba S. de İstanbul’a gelerek çiftliğe yerleşti.

TÜRK KİMLİĞİ SÖZÜ VERDİ İkizlere Türk kimliği çıkarma sözü veren E.Ç. Dora ile birlikte olmaya başladı. Kısa süre sonra da Lüba ile ilişki kurdu. Bu tarihten sonra ikizler için kâbus başladı. İkizler, 2 yıl boyunca patronlarıyla sırayla beraber olmaya başladı.

Bu süreçte kardeşlerinden haber alamayan Kumkapı’daki abla, telefonunu bulduğu E.Ç.’ye ulaştı. Ancak E.Ç.’nin baskısıyla ikizler, ablaya “İmam nikâhıyla evlendik. E.Ç. ve onun amca oğluyla” dedi. Sonra yine bağlantıları kopunca Kumkapı’daki abla Moldova’daki ailesini aradı.

İKİZLERDEN 3 ÇOCUĞU OLDU Ağabey İstanbul’a gelerek kardeşlerinin izini buldu. Fakat E.Ç. kardeşlerin ağabeyleriyle bir çalışanın yanında görüşmelerine izin verdi. Bu sürede Dora S., Büşra (5) ve Ergün (3), Lüba ise Kübra’yı (5) dünyaya getirerek ikisi de E.Ç.’den çocuk sahibi oldu. Sahte nüfus cüzdanı çıkarılan çocuklar başka bir eve götürülerek, Türkmenistan uyruklu bir bakıcıya teslim edildi. İkizler ise belli günlerde çocuklarıyla görüşebildi. 4 çocuğunun nikâhlı eşi Sarıyer’de yaşayan E.Ç. bu arada yeni sevgili buldu. Onu da 15 yaşındaki kızıyla birlikte çiftliğe yerleştirdi. E.Ç. 3 kadınla birlikte aynı evde yaşamaya başladı.

7 YILLIK KÖLELİK DAYAKLA BİTTİ Yaklaşık 7 yıl boyunca işkence gibi bir hayat süren ikizler, önceki gün E.Ç.’den feci bir dayak yiyince sonunda çareyi kaçmakta buldu. Önceki sabaha karşı saat 04.00 sıralarında çiftlikten çıkan kardeşler, ormanlık alandan 3 saat yürüyerek Zekeriyaköy Jandarma Karakolu’na sığındı.

Dora ve Lüba S.’nin şikâyeti üzerine jandarma, çiftliğe giderek E.Ç. ile yanındaki sevgilisini gözaltına aldı. E.Ç., alıkoyma ve zorla ilişkiye girme suçlamalarını kabul etmedi. Sarıyer Adliyesi’ne gönderilen E.Ç. çocuklara çıkardığı sahte kimlikler nedeniyle tutuklandı. Dramın kahramanı Moldovalı ikizler, kaçak çalıştıkları için sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

ÇOCUKLAR YUVAYA VERİLDİ Dramın en masum kahramanları ise E.Ç.’nin Moldovalı ikizlerden olan çocukları Büşra (5), Kübra (5) ve Ergün (3) SHÇEK yuvasına yerleştirildi. Mahkeme, Moldovalı Lüba ve Dora ile E.Ç.’den kan örnekleri alarak çocukların DNA karşılaştırmasının yapılmasını istedi. Dora S., “E.Ç. yalan söyledi. Türk kimliği çıkaracağını söyleyip çitflikte ağır şartlarda çalıştırdı. Kaçak olduğumuz için korktuk. Bizi kandırıp ikimizle de ilişkiye girdi. 7 yıl dayandık. Sürekli dayak atıyor ve ölümle tehdit ediyordu” dedi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler