YURTHABER

Sema gösterileri mest etti

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Karayılan beldesinde sema gösterimi gerçekleştirildi. İstanbul’dan gelen Fethullah Badem Sema ekibinin...

Sema gösterileri mest etti

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Karayılan beldesinde sema gösterimi gerçekleştirildi. İstanbul’dan gelen Fethullah Badem Sema ekibinin gösterileri yanı sıra ekipteki minik Bilali izleyicilerin büyük ilgisini çekti.
Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, Ramazan şenliklerinin ilkini düzenledikleri bu mukaddes ayda halk ile bir araya gelmek ve manevi atmosfer yaşamak istediklerini belirtti. Yurtman, “Ramazan ayınının manevi hazzını halkımız ile paylaşmak istedik. Böylesi gecelerin anlam ve önemini idrak etmek, sohbet ve dinletilere katılmak, insanlarımıza unutamayacakları anlamlı bir gece yaşatmak istedik. Semazenlerimizin gösterileri ile yaşadığımız manevi atmosferi halkımızın da ilgi ile izlediği kanaatindeyim.” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, minik semazen Bilali de kucaklayarak, kendisini kutladı. Gösteri sonunda Başkan Yurtman, Fethullah Badem'e plaket takdim etti.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler