YURTHABER

Sevgilisine tecavüz edeni şişeye oturttu!

Samsun'da 23 yaşındaki Selçuk Sağlam'ı döverek öldürdükleri suçlamasıyla yargılanan 7 sanıktan 3'ü, 40'ar yıl, 4 sanık da 31'er yıl hapse mahkum oldu.

Sevgilisine tecavüz edeni şişeye oturttu!

Samsun'da 23 yaşındaki Selçuk Sağlam'ı döverek öldürdükleri suçlamasıyla yargılanan 7 sanıktan 3'ü, 40'ar yıl, 4 sanık da 31'er yıl hapse mahkum oldu.

İlkadım ilçesinde 11 ay önce meydana gelen olayda, iddiaya göre Selçuk Sağlam en yakın arkadaşı olan ve cezaevinde bulunan 23 yaşındaki Murat Cansız’ın kız arkadaşı Aslıhan Fahriye E. ile cinsel ilişkiye girdi.

Cezaevinden çıkan Murat Cansız bu ilişkiyi öğrenince kız arkadaşına doğru olup olmadığını sordu. Aslıhan Fahriye E de Sağlam’ın kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Bunun üzerine Murat Cansız, kardeşi 19 yaşındaki Ferhat Cansız ile arkadaşları Mehmet Özgür (24), Yakup Cödel (25), Yunus Biçer (20), Murat Kale (25) ve Mertcan Karaaslanoğlu’nu (19) göndererek Selçuk Sağlam’ı bulup getirmelerini istedi. 6 kişi bir süre sonra Sağlam ile yanında bulunan yeğeni Gökhan Odacı’yı bir otomobile bindirerek kullanılmayan boş bir eve götürdü.

ŞİŞEYE OTURTUP, FOTOĞRAFINI ÇEKTİLER Burada 7 kişi Sağlam’ı tekme tokat döverken, Murat Cansız şişeyle kafasına vurdu. Daha sonra baygın haldeki Selçuk Sağlam’ı şişeye oturtup fotoğrafını çekti. Gökhan Odacı ise camdan atlayarak kurtuldu.

Mahalle sakinlerinin bulup hastaneye kaldırdığı Selçuk Sağlam beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Konuyla ilgili soruşturma başlatan polis, cinayete karıştıkları şüphesiyle 12 kişiyi gözaltına aldı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Aslıhan Fahriye E.’ninde aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

"SEVGİLİMİ ONA EMANET ETTİM, TECAVÜZ ETMİŞ" Haklarında Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşmasında tahliye olan Aslıhan Fahriye E.,’nin katılmadığı karar duruşmasında tutuklu sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

Sanıklardan Murat Cansız, daha önceki savunmalarını tekrar ederek, "Cezaevine giderken sevgilimi ve kardeşimi ona teslim ettim. Sevgilime tecavüz etmiş, kardeşimi de uyuşturucuya alıştırmış.

Arkadaşlarım gezerken onu görüp benim yanıma getirdiler. Kendisine 3- 4 tokat attım. Diğer arkadaşlardan bazıları yumruk ve tokat attı. Aslıhan ise şişeyle Selçuk’a vurdu. Bir iki tokatla adam ölmez" dedi.

Diğer tutuklu sanıklar da Murat Cansız’ın ifadesine katılarak kendilerinin attıkları tokatlar ile Selçuk Sağlam’ın ölmüş olamayacağını ileri sürdü.

"BANA ZORLA İZLETTİLER" Tutuksuz sanık Aslıhan Fahriye E. ise önceki duruşmalarda, sanıkların hepsinin Selçuk Sağlam’a vurduğunu kendisinin ise hiçbir şey yapmadığını ileri sürüp, "Onu dövmelerini bana zorla izlettiler, gitmek isteyince de izin vermediler" dedi.

Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Aslıhan Fahriye E.’yi azmettirmek ve suç delillerini saklamak suçlamalarından beraat ettirirken, tutuklu sanıklardan Murat Cansız, kardeşi Ferhat Cansız ile Mertcan Karaaslan’a cinayet, iki kişi hürriyetinden yoksun bırakma ve cinsel istismar suçlarından 40’ar yıl 5’er ay, Mehmet Özgür, Yakup Çödel, Yunus Diçer ile Murat Kale’ye ise cinayet ve iki kişiyi hürriyetten yoksun bırakma suçlarından 31’er yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 89 yorum
bi kızın davasına bir genç mezara 6 tanesi hapise düşüyor.kızınsa mozaikli fotoğrafın altından hala gülümsemesi gözüküyor.bunun hayatı böyle devam eder gider.bunun için ölmeye öldürmeye değermiydi??
tum suc o yollu kızda o cocugu da ayartmıstır. tecavuz yalan
şeyi yazmamışlar. Aceba bu kızın başından geçen kaçıncı tecavüz olayı bu ? onu merak ettim :=)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler