SPOR

Şike davasında son dakika kararı

Yeniden görülmeye başlanan şike davasında ara karar açıklandı. Karara göre iki dava birleştiriliyor.

Şike davasında son dakika kararı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında olduğu 6 kişinin yeniden yargılandığı dava ile Yargıtay tarafından bozulan 31 sanıklı dava birleştirilmesine karar verildi.

Şike Davası kapsamında hakkında yeniden yargılanma kararı verilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi bugün hakim karşısına çıktı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanık ve avukatlarının savunmaları alındı.

Ardından, duruşma savcısı Abdullah Mirza Coşkun, bu dava ile sanıkları arasında Mecnun Otyakmaz ve Serdal Adalı'nın da bulunduğu, Yargıtay'ın bozduğu 31 sanıklı dava arasında hukuki ve fiili irtibat bulunduğu gerekçesiyle, iki davanın birleştirilmesini istedi.

Aziz Yıldırım'ın avukatları ise dava dosyalarının hukuki statüsünün farklı olduğunu belirterek birleşme talebinin reddine karar verilmesini istedi.

Duruşmaya ara veren heyet, aranın ardından talebe ilişkin kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, iki ayrı davanın birinde verilecek kararın diğerini de etkileyeceği gerekçesiyle davaların birleştirilmesine karar verdi. Birleştirme kararının ardından, duruşma, Yargıtay tarafından bozulan dosyanın sanıklarından olan Mecnun Otyakmaz'ın savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

Dava 28 Nisan 2015'e ertelendi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
Şike=fener
sikeci aziz ve fener .artı cakal volkan ve emre .
şike = g.saray/Trabzon (bakınız son 20 yılda dönen dolaplara)
tabi tabi
tabıya hakemlerle dalaverelerle trabzondan kac sampıyonluk aldı fener yasayan herkez bılır.utanmaz rezıller.
AKlanmak için gitmediğiniz mahkeme kalmadı şikeci 7enevbahçeliler....Bir de bakanları AKlayan komisyona başvurun......
Hiç olmazsa yalakalık yapmak için AKP'nin ayağına gitmiyoruz. AK GS'liler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler