YURTHABER

Söke'nin tatlı maya ekmeği ve şevketibostan yemeği coğrafi işaret tescil belgesi aldı

Söke'nin tatlı maya ekmeği ve şevketibostan yemeği coğrafi işaret tescil belgesi aldı

Aydın'ın Söke ilçesinde tatlı maya ekmeği ile yapılan şevketibostan yemeği, coğrafi işaret tescili aldı.

Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçeye has lezzetlerden Söke tatlı maya ekmeği ve Söke şevketibostan yemeği için Türk Patent ve Marka Kurumuna 2020'de coğrafi işaret başvurusunda bulunduklarını söyledi.

Kurumun değerlendirmesi sonucu, her iki ürüne de coğrafi işaret tescil belgesi verildiğine işaret eden Kutlay, şunları kaydetti:

"Ürünlerimizin tescillenmesinden dolayı çok mutluyuz. Söke'de kültürel değerlere mal olmuş ürünlerimizi önce ülkemize daha sonra da tüm dünyaya tanıtmak için yola çıktık. Amacımız bundan sonra Söke'ye mal olmuş bazı tatlılarımızdan olan kulak tatlısı daha sonra sıkma köftemizi de tanıtacağız. Ben Söke'nin daha çok tanıtıma, daha çok ürünlerimizin duyurulması konusundaki çabalarımızı devam ettireceğiz."

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler