SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Türk futbolunda neler oluyor? Yeni MHK Başkanı belli oldu! İstifası kabul edilen Sabri Çelik'in görevini Lale Orta üstlenecek!

Son dakika haberleri: Spor Toto Süper Lig'de heyecan tüm hızıyla devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nda flaş bir gelişme yaşandı. MHK Başkanı Sabri Çelik, istifasını TFF Yönetim Kurulu'na sundu. Çelik'in istifasının kabul edilmesinin ardından yerine gelecek isim kamuoyunda merak edilmeye başlandı. Lale Orta, Cüneyt Çakır, Kuddusi Müftüoğlu ve Fırat Aydınus'un isimleri görev için anılırken flaş bir iddia ortaya atıldı.

Son dakika: Türk futbolunda neler oluyor? Yeni MHK Başkanı belli oldu! İstifası kabul edilen Sabri Çelik'in görevini Lale Orta üstlenecek!

Son dakika haberleri: Spor Toto Süper Lig'de ikinci yarı heyecanı devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu'nda deprem etkisi yaratan bir gelişme yaşandı. TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik, istifasını yönetim kuruluna sundu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de Çelik'in istifasını kabul etti.

Kamuoyunda Sabri Çelik'in istifasının ardından göreve gelecek isim merak konusu olurken, ortaya birçok iddia atıldı.

BÜYÜKEKŞİ, ORTA'YI DÜŞÜNÜYOR

thumbs_b_c_0a8515e628dc242e82aafd6b4e5110e9

DHA'nın haberine göre TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Lale Orta ile yaptığı görüşmede anlaşma sağlandı. Lale Orta'nın geçici olan bu görevi kabul ettiği öğrenildi. Yapılan toplantıda MHK yönetimi de masaya yatırıldı. Eski MHK yönetiminden de bazı isimlerin yer alacağı Merkez Hakem Kurulu'nda yeni isimler üstünde mutabakata varıldığı zaman TFF’nin Lale Orta ve yeni MHK üyelerini resmen açıklaması bekleniyor. Yeni MHK’nın görevi Haziran ayındaki genel kurula kadar geçerli olacak. Öte yandan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, başka adaylarla da görüşme yaptı. Ancak en detaylı şekilde görüşülen isim Lale Orta oldu. FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta'nın pazartesi gününden itibaren göreve başlaması bekleniyor.

BİR İLK YAŞANACAK

85d2dbb462f06dbd78dad0cc610b98d9

Lale Orta, MHK Başkanlığı'na getirilmesi durumunda Türkiye'nin ilk kadın MHK Başkanı olacak.

CÜNEYT ÇAKIR ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

thumbs_b_c_1928a490f43cd136aac895330b939c4c

Öte yandan sezon başında hakemliği bırakan ve TFF ile anlaşarak hakem hocası olan Cüneyt Çakır'ın MHK Başkanlığı için adaylığını ortaya koyacağı öne sürülmüştü.

FIRAT AYDINUS İDDİASI

thumbs_b_c_c1f817e9b8d09c73741b4e9d527437f3

Ayrıca tıpkı Cüneyt Çakır gibi hakemlik kariyerine geçtiğimiz sezonun sonunda nokta koyan ve spor yorumculuğuna başlayan Fırat Aydınus'un da adı alternatif adaylar arasında yer almıştı.

MÜFTÜOĞLU DA ADAYLAR ARASINDAYDI

thumbs_b_c_9871dea78d8483554e5e90df316bebb5

Son olarak daha önce iki kez MHK Başkanlığı'nı üstlenmiş olan Kuddusi Müftüoğlu'nun da adının adaylar arasında geçtiği iddia edilmişti.

ÇAKAR: "GALİBA LALE ORTA BAŞKAN OLACAK"

Eski hakem ve şimdilerin spor yorumcusu Ahmet Çakar ise "Galiba Lale Orta hanımefendi MHK başkanı oluyor…" yorumunu yaptı.

Euro 2024
Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler