YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Su seviyesi yükselen Yarışlı Gölü'nde kuş popülasyonu da arttı

Su seviyesi yükselen Yarışlı Gölü'nde kuş popülasyonu da arttı

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Yarışlı Gölü'ne gelen göçmen kuşlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ekibince havadan görüntülendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kurak geçen yaz mevsiminde su seviyesi bitme noktasına gelen göl, sonbaharda kaynak sularının artmasıyla tekrardan su tutmaya başladı.

Yaban hayatının takibi ve biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları kapsamında, Yarışlı Gölü'ndeki güncel su kuşu popülasyonunun tespiti yapılarak, su artışının su kuşu popülasyonunun da artmasını sağladığı gözlendi.

Her yıl flamingo başta olmak üzere birçok su kuşu türüne ev sahipliği yapan Yarışlı Gölü'ne şu sıralar gelen binlerce angıt, kılıçgaga, yeşilbaş ve çamurcun ördekleriyle çeşitli su kuşları havadan görüntülendi.

Envanter çalışmalarında ve literatür araştırmalarında göl havzasında 141 kuş türü belirlendi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler