SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ertelenen Süper Lig maçları ne zaman oynanacak? Deprem sonrası ertelenen Süper Lig maçlarının tarihleri!

Süper Lig maçları da dahil olmak üzere tüm spor organizasyonları Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6'lık depremler nedeniyle ikinci bir açıklamaya kadar ertelenmişti. TFF'den konuya dair son dskiks açıklaması geldi. Peki, Ertelenen Süper Lig maçları ne zaman oynanacak? İşte deprem sonrası ertelenen Süper Lig maçlarının tarihleri...

Süper Lig maçları da dahil olmak üzere tüm spor organizasyonları deprem nedeniyle ertelenmişti. Kahramanmaraş depremi sonrası Türkiye'de ulusal yas ilan edildi. Ertelenen Süper Lig maçları ne zaman oynanacağı merak konusu olmuştu. TFF açıklamada bulundu. İşte Kahramanmaraş depreminin ardından ertelenen Süper Lig maçlarının tarihleri...

SÜPER LİG MAÇLARI NE ZAMAN OYNANACAK?

Ertelenen maçlar için TFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"10-11-12-13 Şubat tarihlerinde Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de oynanması gereken tüm profesyonel müsabakalar 17-18-19-20 Şubat tarihlerinde oynanacaktır."

ERTELENEN SÜPER LİG MAÇLARININ TARİHLERİ BELLİ OLDU

İşte TFF'den yapılan açıklama:

"6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararıyla yedi gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Söz konusu depremler sonucu ne yazık ki büyük can kayıpları yaşadık. Birçok yaralımız ve hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen birçok vatandaşımız mevcut.

Bu sebeplerle, tüm ülkemizi derin bir üzüntüye boğan bu deprem felaketinin ardından 07.02.2023 ve 12.02.2023 tarihleri arasında oynanması planlanan tüm profesyonel ve amatör müsabakalar Federasyonumuz tarafından ertelenmiştir.

10-11-12-13 Şubat tarihlerinde Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de oynanması gereken tüm profesyonel müsabakalar 17-18-19-20 Şubat tarihlerinde oynanacaktır. Sonraki haftalar buna göre planlanacaktır.

NE OLMUŞTU?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş depremi sonrası yaptığı açıklamada "Ülkemizde yapılacak tüm ulusal spor organizasyonları ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir. Aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Süper Lig maçları da dahil olmak üzeretüm ulusal spor organizasyonları durdurulmuştu.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler