YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Susurluk Çayı'ndaki balık ölümleri

Bursa Valiliği: - "Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce ölü balıklardan numuneler alınmış olup sonucu beklenmektedir"

Bursa Valiliğinden, Susurluk Çayı'nda yaşanan balık ölümlerine ilişkin inceleme yapıldığı, ölü balıklardan numune alındığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, basında yer alan "Mustafakemalpaşa ilçesi kırsal Çeltikçi Mahallesi'ndeki balık ölümleri" haberine istinaden, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce inceleme yapıldığı belirtildi.

Bursa'ya, Balıkesir'in Susurluk ilçesinden gelen çayda balık ölümleri yaşandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çeltikçi Mahallesi'nde DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan su seddesinde ölü balıkların toplandığı, Çeltikçi ile Susurluk sınırı arasında, Bursa sınırları tarafında herhangi sanayi tesisi olmadığından atık su deşarjı bulunmadığı, ölü balıkların suyun akış yönü Susurluk istikametinden geldiği belirlenmiş, konuyla ilgili Balıkesir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne de bilgi verilmiştir. Ayrıca Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce ölü balıklardan numuneler alınmış olup sonucu beklenmektedir."

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler