YURTHABER

Süt patronunun oğulları, sahte imzayla dolandırıcılık yapmaktan yargılanıyor

Bursa'da, sahte imza kullanarak, süt şirketi sahibi babalarını dolandırdıkları iddia edilen kardeşler hakim karşısına çıktı....

Bursa'da, sahte imza kullanarak, süt şirketi sahibi babalarını dolandırdıkları iddia edilen kardeşler hakim karşısına çıktı. Dava kapsamında tutuksuz yargılanan Eker Süt Ürünleri AŞ'nin kurucularından Yusuf Eker'in (60) oğulları Emre ve Kerem Eker kardeşler, suçlamaları kabul etmedi. Sanıklar, babalarının yabancı uyruklu bir kadınla ikinci evlilik yaptığını öne sürdü.
Edinilen bilgiye göre, Eker Süt'ün kurucusu Yusuf Eker, eşi Fatma Gardaş'tan boşandıktan sonra yabancı uyruklu İnisa Akharova ile evlendi. Evliliğin ardından Yusuf Eker, ilk eşinden dünyaya gelen çocukları Emre ve Kerem Eker'in, arkadaşları Kenan D., Yusuf Ziya Ş. ve Alp K. ile birlikte sahte imzayla kendisini dolandırdıkları iddiasıyla yargıya müracaat etti. Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi sınırlarında bulunan ve yaklaşık 2,5 milyon TL tutarındaki araziyi, sahte protokol hazırlayıp, imzası taklit edilerek değerinin yarısına sattıklarını ve kendisine de sadece 800 bin TL verildiğini öne süren Yusuf Eker'in müracaatı üzerine Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Eker kardeşler ve 3 arkadaşı hakkında "dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik" iddiasıyla dava açıldı.
Rahatsızlığını gerekçe gösteren Yusuf Eker'in katılmadığı duruşmada hazır bulunan tutuksuz sanıklardan Emre Eker, suçlamaları reddetti. Yaşanan olaylardan babasının annesinden boşandıktan sonra evlendiği İnisa Akharov'ın sorumlu olduğunu öne süren Emre Eker, "Babam ikinci evliliğinden sonra mal varlığının sürekli tükendiğini görünce rahatsız oldu. Babam ve diğer kardeşimle bir araya gelip protokol yaptık. Anlaşmayı şu anda sanık olan Kenan D.'nin ofisinde gerçekleştirdik." dedi.
Diğer sanıklar da Emre Eker'e destek vererek, Yusuf Eker'in doğru söylemediğini öne sürdü.
Yusuf Eker'in avukatı Mahir Acer ise sahte imzanın Adli Tıp Kurumu'nca ortaya çıkarıldığını kaydetti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutuklanma talebini geri çevirerek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.