YURTHABER

Takazlı köyünde gençler dernek kurdu

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi Takazlı köyünde gençlerin birlikte hareket ederek, köylerine daha faydalı olmak için kurdukları...

Takazlı köyünde gençler dernek kurdu

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi Takazlı köyünde gençlerin birlikte hareket ederek, köylerine daha faydalı olmak için kurdukları dernek, halkın takdirini kazandı. Takazlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında köyde oluşturulan dernek lokalinde her akşam bir araya gelen gençler, hem sohbet ediyor, hem de çözülmesi gereken sorunları konuşuyor.

Derneğin kurulmasından sonra ilk kez düzenledikleri “Takazlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Gecesi”nde konuşan Dernek Başkanı Temel Ayvaz, “32 üye ile resmen derneğimizi kurduk ve ilk olağan genel kurulumuzu yaptık. Bu yönetimimize çok büyük işler düşüyor. Köyümüz adına derneğimizin kültürel maddi, manevi alanlarda beşeri ilişkiler içerisinde yardımlaşmayı gerçekleştirip, çeşitli sosyal etkinlikler düzenleyip, kaynaşmayı sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

Köylerinin ilçeye 4 kilometre uzaklıkta olmasının hem avantaj hem de dezavantaj sağladığını ifade eden Başkan Ayvaz, “Köyün ilçeye yakın olması sebebiyle köy halkı yıllardır bir arada olamadı. Köyümüzde hiç kahvehane olmadı. Köyde sabah kalkan hemen Beşikdüzü şehir merkezine gitti. Akşam ise evine döndü. Bu yönde gençler olarak kurduğumuz dernek çatısı altında artık tüm köy halkının bir arada olabileceği bir mekân oluşturduk. Burada yemek, çay ve benzeri her türlü imkanı bulabiliyorsunuz.” dedi.

Köyde yapımı devam eden cami inşaatı ile ilgili konuşan Cami Yaptırma Derneği Başkanı Abdulvahap Salihoğlu da, gençlerin bu birlikteliğinin alkışlanacak bir hareket olduğunu belirterek, tüm gençlere teşekkür etti. Salihoğlu, bu tür etkinliklerde bayanlarında olması gerektiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın