SPOR

Tokat atan Aziz Yıldırım'ın aldığı ceza belli oldu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'e tokat attığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında "seyirden yasaklama" tedbiri uygulanmasına karar verdi.

Tokat atan Aziz Yıldırım'ın aldığı ceza belli oldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Aziz Yıldırım hakkında Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'e yönelik fiili müdahalesi sebebiyle başlatılan soruşturma kapsamında, "spor müsabakalarını seyirden yasaklama" tedbiri uygulanması için emniyete yazı gönderdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'e yönelik fiili müdahalesi nedeniyle Yıldırım hakkında "kasten yaralama" suçundan başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Savcılık, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğüne gönderdiği yazıda, Yıldırım'ın "kasten yaralama" eyleminin 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un 17. maddesine aykırılık oluşturduğu için aynı yasanın 18/3. maddesi gereğince "spor müsabakalarını seyirden yasaklama" tedbiri uygulanması için talimat verdi.

Öte yandan savcılığın söz konusu soruşturma kapsamında Aziz Yıldırım'ı ifadeye çağırdığı öğrenildi. Işık Eyigüngör, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde 7 Mayıs'ta oynanan Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe maçından önce çıkan olaylarda kendisine fiili müdahalede bulunan Aziz Yıldırım hakkında polis merkezine giderek şikayette bulunmuştu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Yıldırım hakkında "kasten yaralama" ve 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet suçlarından soruşturma başlatmıştı.

SALON VE STATLARA GİREMEYECEK

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör’e tokat attığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında “seyirden yasaklama” tedbiri uygulanmasına karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Oğuz Türk diyarlarından Ergani-DİYARBAKIR'lı Aziz Yıldırım'a yakıştıramadım.
@balcova2015 .. Türk mü???!!!
@balcova2015 Kim yakıştırabildi ki zaten. Ne ayıp.
@mehmetsungar ; @mehmetsungar ; Aziz Yıldırım'ı, kişilik olarak ve Türkiye Cumhuriyeti duyarlı vatanseveri olarak severim ancak bu hareketine şaştım, sanırım bir anlık olarak kendisini haklı hissettiği öfkesine karşı koyamamış!
Bir adama tokat atmanın cezası seyirden yasaklama ise akşama kadar tokatlıcam bir sürü insan oluyor tokatlayayım onları seyretmemi yasaklayın. Atacaksın içeri uatacak bir kaç ay görecek artisliği.
Arkasına eskiyaları alıp mafyalik yapan terbiyesizlere kaldı ülke...
hükümlü yinemi hüküm yemiş az bile o şikeciye ha onuda fetö yapmıştır degilmi hı hı
Hapis cezası azize herhalde yasak adam ayrıcalıklı
atın şunu başkanlıktan kurtulalım artık yeter bu adamın çıkardığı rezillikler
aziz yıldırım sütten çıkmış ak kaşık değil belki ancak hala aziz yıldırımdan kurtulma operasyonları son hızla devam ediyor..aziz yıldırım kulüp başkanlığından düşürülecek ve yerine tayyibin yalakası biri veya ailelerinden akrabalarından biri getirilecek..daha sonrada aziz yıldırımın sahip olduğu herşey yavaş yavaş tayyibin akrabalarının mülkiyetine geçirilecek..
@kemall_ist vay arkadaşım olayı ne güzel bağlamışsın ya. Valla helal olsun sana. Bu ne lan nasıl bi düşüncedir bu vay arkadaş
baya ağır verılmiş yemin ediyorum gülmekten katılacam rezillik
Sereften yoksun
bu çirkef insanlığın ve yöneticiliğin yüz karasını spordan komple men edin.
Adam olaydı tokatı yemiyeydi ezik
az,z şimdide cincoşlarla eziktaşlı baskanlarıda şamarlarmı acaba? bence şamarlamaz.
Bu adama niye yaptırım uygulanamıyor. Bugün bu haber çıktı. Fazla değil 3 gün sonra cezası ertelendi diye haber çıkar. Kim bundan korkuyor ceza veremiyor. Kim ki bu lavuk? Cumhurbaşkanından da mı üst?
süre me kadar
o takatı aziz yıldırım değil fenerbahçe atmıştır.sonuna kadar aziz başkanın yanındayız
böyle başkan mı olur böyle örnek mi olunur
Diğer Haberler