YURTHABER

Torundan dedeye duygulu veda mektubu

Torundan dedeye duygulu veda mektubu

Torundan dedeye duygulu veda mektubu

Haber: “03.07.2012 19:33 Kağızman’ın Dere Mahallesi’nden 94 yaşında ki Kasap Osman Karaağaç 03. 07.2012 Salı günü vefat ederek 04. 07. 2012 Çarşamba günü öğle namazından sonra Göksü Güzel Mezarlığına defnedilmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Gözlem Gazetesi Sait Küçük / Kağızman”

Yorum: Nazlıcan Basmacı, Ölmeyen Işık, 03.08.2012 “Buraya bu gün 2 ağustos 2012 Perşembe günü geldik ve ben buraya bir şeyler yazmak istiyorum daha önce vaktim oldu ancak sadece içimden konuşabildim içimden yazabildim düşündüm diyelim yazmak isteyipte üşengeçliğime verip yazamadım belki. belki de o kalemi elime aldığımda ruhum acıdı. Sana dede demiycem çünkü sana küçüklüğümden beri aga diyorum ve bu seni mutlu ediyor..Şimdiden demem gerekirse seni çok özledim hemde tahmin edemeyeceğin kadar çok aga.26-27 diye hatırlıyorum o günlerde yola çıktık hastalığını duyduğumuzda daha doğrusu hastaneye yatırıldığını duyduğumuzda herkes çok kötü olmuştu ..O akşam bir aceleyle hastaneye gelmeye çalıştık dayım Ünal'ın bize Kars hastanesinin yolunu tarif etmesiyle..

Geldik ve seni gördük sen bembeyazdın tıpkı bir melek gibi sadece kolunu ayağını oynatıyordun..ve bu benim için çok büyük bir şeydi seni öyle sağlam sapasağlam görmek o kadar güzeldi ki..Herkes ağlıyordu ,ve ben onlara umutlarını kaybetmemelerini senin ayağı kalkacağını ve bu olaylara güleceğini söyledim. Sonra aga elini tuttum senin elimi öyle güzel sıktın ki öyle güzel güldün ki seni çok özledim aga çok.biliyorum insanlar doğar büyür ölür ama ölmek sana yakışmadı be agam.sana yakışmadı sen ölmedin sen o insanların bilemediği anlatamadığı kişisin sen Osman agasın sen o beyaz meleksin.aga seni çok özlüyorum ben Kağızman' geldiğimde o içten gülüşünü sarılışını o yürüyüşünü hiç unutamıyorum.aga sana çok ihtiyacımız var .senin gözünde büyüyemeyen çocukların şimdi benim gözümde çocuk bebek gibiler .sana çok ihtiyaçları var agamm.canım agam.o hastanede yatışın o yüzündeki eşsiz nur var ya hepimizi hayata bağlayan tek şey.işte o an!başında dua okunuyor uyan aga uyan !sen ölmedin neden başında dua okuyorlar neden ağlıyorlar neden buna izin veriyorsun uyan agam uyan!

Sen Osman Agasın sen anlatılamayacak insansın agam.Aga öldü dediler öldü dediler ruhum çekildi içim acıdı agam.Aga uyan lütfen o şarkılarını o şiirlerini söyle bize o güzel gülüşünle gül güneşi çıkart o ışığını eksik etme bizden aga.Ananem çok üzgün o kadar içimi parçaladı ki bir sözü 'Agan bize küsmüş' dedi 'agan gitmiş'dedi yağmur yağıyordu ananem dedi 'aganın üzerine yağmur yağıyor' uyan agam uyan !O güzel gözlerinle o ışık dolu sözlerinle aydınlat yine bizi !tabutunu gördüm agaaaaaaaaaaaa!neden gittin agamm bana kızdın mı agam ben seninle telefonda ağladığım için o güzel sesini duyup dayanamadığım için ağlıyordum bu yüzden konuşamıyordum agamm .uyan agam uyan .herkes yalnız uyan agam sana ihtiyacımız var ruhum acıyo be agam ruhum acıyo!içim çekiliyor agammm sana ölmek yakışmadı sen hiç ölmedin sen Kağızmansın sen narsın sen günsün sen güneşsin sen ışığımızsın sen kalbimizsin sen on bir çocuğun babası benim babamsın !ne sela ne başka bir şey duymak istiyorum tüylerim ürperiyor sen geliyorsun aklıma agam nereye gitsem!o ezan sesi o yaslar! Bunu sana yazmak istedim agam seni çok seviyorum canım agam sen eşsiz benzersiz beyazsın ışıksın sen sözlerin yetmediği insansın!Vefat ettiğinde bile yüzündeki o ışık o nur hiç gitmedi sen beyazsın agam sen osun sen meleksin!