YURTHABER

Trabzon’da Abdul Ali Mazari’nin 25. ölüm yıl dönümü etkinliği

Afganistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği ve KTÜ Tarih Kulübü tarafından Abdul Ali Mazari’nin 25.

Trabzon’da Abdul Ali Mazari’nin 25. ölüm yıl dönümü etkinliği

Afganistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği ve KTÜ Tarih Kulübü tarafından Abdul Ali Mazari’nin 25. ölüm yıl dönümü etkinliği düzenlendi.
Afganistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği ve KTÜ Tarih Kulübü, Abdul Ali Mazari’nin 25. ölüm yıl dönümü için Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Hikmet Öksüz Konferans Salonunda etkinlik düzenledi. Etkinliğe akademisyenler, tarihçiler ve öğrenciler katıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Muhammed Alaeddin Yalçınkaya, Abbas Deljo ve araştırmacı yazar Dr. Asif Muballegh konuşma yaptı. Afganistan Hazaraları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Gül, araştırmacı ve gazeteci Abbas Ghaznavi’nin konuşma yaptığı etkinlikte Afganistan’ın çağdaş tarihindeki Mazari’nin etkili kişiliğini ve yapıcı çalışmalarını anlattı.
Mazari ile ilgili türkülerin seslendirildiği etkinlikte duygusal anlar da yaşandı.

Trabzon’da Abdul Ali Mazari’nin 25. ölüm yıl dönümü etkinliği

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön