YURTHABER

Travestiler, imamı taciz etti

Aydın Çine'de imam Halil İbrahim Dokuz’un evinin kapısını tekmeleyip, sözlü tacizde bulunan 6 travesti gözaltına alındı.

Travestiler, imamı taciz etti

Aydın’ın Çine İlçesi Yörükler Köyü imamı 49 yaşındaki Halil İbrahim Dokuz’un evinin kapısını tekmeleyip, sözlü tacizde bulundukları ileri sürülen 6 travesti gözaltına alındı. Jandarmanın ifadelerine başvurmasından sonra serbest kalan travestilerden birine Kabahatler Kanunu’na göre 82 TL para cezası kesildi.

Yörükler Camii İmamı Halil İbrahim Dokuz, perşembe günü saat 23.00 sıralarında Çine İlçe Jandarma Komutanlığı’na telefon edip, köye gelen 6 travestinin evinin kapısın tekmeliyip, kendisine sözlü tacizde bulunduğunu öne sürdü, şikayetçi oldu. Köylülerin de sesleri duyarak araması üzerine gelen jandarma ekipleri, travestileri gözaltına aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen travestilerden 35 yaşındaki Kazım Taba ifadesinde, "Yoldan geçiyorduk. Acıktık. Üzerimizde fazla para yoktu. Köylülerden yardım istedik. 'İmama gidin size yiyecek, içecek verir. Yardımcı olur' dedi. Biz de muhtara gidip, imamın evinin yerini öğrendik. Ancak, yardım istediğimiz imam bizi tersledi, ağır konuştu. Kapıyı açıp, yüzümüze bile bakmadı. Hakaret edince de tartışma çıktı. Başka bir kötü niyetimiz yoktu" dedi. Jandarma, K.T.'ye Kabahatlar Kanunu’nun 36’nci maddesini içeren 'Aşırı gürültü yapıp, çevreyi rahatsız etmek' suçundan 82 TL para cezası verdi.

İmam Dokuz jandarmadaki ifadesinde, kendisini rahatsız eden travestileri daha önce hiç görmediğini belirterek, "Kapıma gelerek kapıyı açmamı ve kendilerini eve almamı istediler. Açmadım. Bunun üzerine tartışma başladı. Ağza alınmayacak küfür ve hakaretler edip, köyünde huzurunu kaçırdılar. Bu nedenle şikayetçi oldum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bu köylüler manyak mı kı travestı denılen adamları ımamın evıne gondermış, çok komık.
Yillardir muhtar koyune geleni agirlar yolda kalani veya o koyun zengini kimse travesti diye horlamanin ne manasi var bir bakiyorsunki bir travesti yanibasinda doguyor dogan cocugumuzun nasil bir genle dogacagini kim kestirebilir kinamayiniz sizinde basiniza gelebilir.Imam ne yapsin evine alsa koylu kimbilir ne iftira atardi muhtar muhtarligini yapamamis.Komsunun evini tasiyan hamallar bir oda tuttuk banyo yok isleri bitince keske bir banyo olsada yikansak deyince gelin yikanin dedim ve gunlerce komsularim alay etti.Birakin kapimizi calan yoldan gecene ayran verirdik atadan bunu gorduk.
allah insanları yaratırken 2 cinse ayırdı insanlar daha sonra kendı sapıklıkları yuzunden genlerini degiştiriyor hangi gen diye bişey yok bu konuda sana katılımıyorum ama diger yardım hususunda soylediklerin dogru
adı üstünde imam insanlara yardım etmek yerine şikayetçi olmak niye dog rusu anlamakta zorlanıyorum hele islam dini yardım etmeyi önermiyormu peki bu insanlar cinsel kimlikleri travesti olmasaydı imam aynı tepkiyi gösterecekmiydi yazık artık bu homofobi anlayışı bir kenara bırakıp insan olmayı ögrenelim...
mesarikıye efendi sen burda imam dan ve travestiden bahsediyorsun ikiside birbirine zıt işlerdir birde koy yerinde imam evine aldımı bak sen muhabete ARKDASİM TRAVESTİLER YALAN SOYLER AMA imam adam yalan soylemez sen hangi anlayistan bahsedıyon
Bilader o imam bi anlık yanılgıyla o trevistileri eve alıp yemek yedirip içirip ondan sonra yolcu ederken köylülerden herhangi birinin bu manzarayı gördüğünde o imamın durumu nasıl açıklayabileceğini düşünebiliyormusun..İmam ekmek vermemek için değil o esnada biri gördüğünde ne gibi bi duruma düşebileceğini düşündüğü için eve almamıştır.. şahsen ben bile İSTANBUL un göbeğinde eve almam imam köy yerinde alırsa vayki ne vay halina..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın