YURTHABER

Tuğla yüklü kamyon mayına çarptı: 2 yaralı

Siirt'te PKK'lı teröristler tarafından önceden yola döşenen mayın, tuğla yüklü kamyonun geçişi sırasında patladı, 2 kişi yaralandı.

Tuğla yüklü kamyon mayına çarptı: 2 yaralı

Siirt'te terör örgütü mensupları tarafından karayoluna döşenen mayının patlaması sonucu 2 kişi ağır yaralanırken, patlamada isabet alan tuğla yüklü bir kamyon parçalandı.

Siirt Baykan ilçe karayolu Dilektepe köyü mevkiinde sabah saat 09.30 sıralarında teröristler tarafından yola döşenen mayın patladı. Batman Kozlu ilçesinden tuğla yükleyen Murat Uysal idaresindeki 72 KC 036 kamyonun geçişi esnasında meydana gelen patlamada sürücü ile yanında bulunan Murat Aydın ağır yaralanırken, tuğla yüklü kamyon parçalandı. Kamyonun arka dingiline isabet eden mayın aracı kullanılmaz hale getirirken olay yerinde 2 metre çapında çukur açıldı.

Yaralılar Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Bölgeye giden güvenlik kuvvetleri karayolunu trafiğe kapatarak inceleme başlattı.
Görgü tanıklarından Servet Dizmen, patlamayı 200 metreden gördüğünü ve şoka girdiğini söyledi.

Dizmen, "Ben de çalıştığım belediye için kum ocağına gidiyordum. Ani bir patlama ile olay yeri duman ile kaplandı. Olay yerine gittim. Yaralıları çıkardım. 156, 155 ve 112 acil servisi aradım. Bilgi verdikten sonra yaralıları hastaneye gönderdim. Arka dingile isabet eden mayın şoför ve yanında bulunan şahsı yaraladı. Kamyon paramparça oldu" dedi.

Olay yerine gelen bomba imha ekipleri detektör köpekle alan taraması yaptı. Olayla ilgili geniş kapsamlı araştırma başlatıldı.