SPOR

Tyson Fury'ye soruşturma şoku

Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) tarafından Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu kemeri geri alınan İngiliz boksör Tyson Fury'nin başı şimdi de polisle derde girdi.

Tyson Fury'ye soruşturma şoku

İngiliz boksör Tyson Fury, eşcinseller hakkında yaptığı ayrımcı yorumlar sonrası polis tarafından soruşturma altına alındı.

Eşcinselliği pedofiliye benzeten Fury’nin bu hareketi, BBC Yılın Spor Adamı Ödülleri öncesi de insanları harekete geçirdi. Fury’e tepki olarak imza toplayan kişiler, boksörün bu ödüle aday gösterilmemesini istedi. Polis de harekete geçerek bu konunun bir nefret suçu olup olmadığı hakkında araştırmalara başladı.

Fury hakkında son karar yapılacak incelemeler ve toplanan imzalar sonrası verilecek.

KEMERİ KAYBETTİ

Wladimir Klitschko'yu hakem kararıyla yenerek Ukraynalı boksörün 9 yıllık ağır sıklet şampiyonluğu unvanını elinden alan Tyson Fury, rakibiyle doğrudan rövanş maçına çıkacak. Fury'nin bu kararı IBF kemerinin elinden alınmasına neden oldu.

İngiliz boksör Tyson Fury, 28 Kasım gecesi Wladimir Klitschko'yu 12 raundun ardından puanla yenerek IBF, WBA, WBO, IBO ve The Ring Magazine kemerlerinin yeni sahibi olmuştu. Fury ile Klitschko arasında yapılan kontratta 'rövanş maddesi' de bulunuyordu. Ayrıca iki boksör de rövanş maçına çıkmak için niyetli olduklarını açıklamışlardı. Karşılaşmanın önümüzdeki bahar veya yaz aylarında yapılacağı konuşuluyordu.

[Boksta yeni şampiyon Fury!](https://www.mynet.com/boksta-yeni-sampiyon-fury-89639-myspor)

GERİ ADIM ATMADI!

Ancak Uluslararası Boks Federasyonu (IBF), 27 yaşındaki boksörü uyararak Klitscko'dan önce Vyacheslav Glazkov'la karşılaşması gerektiğini aksi takdirde Fury'nın kemerine el konulacağını duyurmuştu. Fury, Klitschko'ya verdiği sözün arkasından durdu ve IBF kemerini kaybetme pahasına doğrudan rövanş maçına çıkacağını açıkladı.

IBF: FURY'NİN KEMERİNİ GERİ ALDIK!

IBF Başkanı Lindsey Tucker, Fury'nin geri adım atmamasının ardından namağlup boksörün kemerini kaybettiğini açıkladı. Tucker, "Önce Glazkov'la karşılaşması gerekiyordu. Ancak gidip Klitschko'yla yeni sözleşme yaptı. Dolayısıyla kemerine el koyuyoruz" ifadelerini kullandı. Boşa çıkan IBF kemeri, Glazkov'la yine IBF tarafından belirlenecek bir boksör arasında organize edilecek maçın ardından kazanana verilecek.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler