YURTHABER

U21 Mersin İdmanyurdu’nun geleceğinin garantisi

Mersin İdman Yurdu U21 Takımı il dışından gelen genç yeteneklerle güçleniyor.

U21 Mersin İdmanyurdu’nun geleceğinin garantisi

Mersin İdman Yurdu U21 Takımı il dışından gelen genç yeteneklerle güçleniyor. Beşiktaş karşısında başarılı oyun sergilemesine rağmen sahadan 2-0 yenilgiyle ayrılan gençler geleceğe dair umutlu konuştular.

Öte yandan birbirinden yetenekli futbolcuların bir araya geldiği takım bu sezon iddialı olduklarını performanslarıyla gösteriyorlar.

Mersin İdman Yurdu Gençlik Geliştirme Sorumlusu Sedat Hazımoğlu, gazetemize konuşarak Mersin İdman Yurdu’nun geleceği için alt yapının önemine işaret etti. Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile alt yapıya bakışın değiştiğine vurgu yapan Hazımoğlu, “Beşiktaş karşısında takım olarak iyi mücadele ettik. Henüz yolun başındayız. Liğimizde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.” dedi.

Öte yandan Başkan Kahramanlı’nın duyarlılığıyla ilgili olarakda konuşan Hazımoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mersin İdmanyurdu yönetimi alt yapıya önem veriyor. Başkanımız Sayın Kahramanlı genç yeteneklerin değerlendirilmesine karşın duyarlık göstermektedir. Çukurova Bölgesi olarak iklim avantajımız var. Yıllın her günü antrenman yapma olanağı buluyoruz. Şu anda bünyemizde milli takıma gidebilecek genç yeteneklerimiz var. Biz imkanlarımız el verdiği ölçülerde bu yeteneklerimizi daha da üst düzeye taşımanın gayretini gösteriyoruz. Değerli yöneticilerimiz alt yapıya önem vermektedirler. Bu desteği arttırarak sürekli hale getirmemiz halinde alt yapıdan çok önemli isimleri ortaya çıkaracağımıza inanıyoruz. Özellikle tesisi noktasında verilebilecek destekler bu gençlerimizi geleceğe birer yıldız futbolcu olarak taşınmasına imkan verecektir. Rıza hocamızın takıma gelişiyle alt yapıya duyarlılık arttı. Bizlere gösterilen ilginin karşılığını gençlerimizi yetiştirerek vereceğiz. Genç yetenekleri Mersin İdman Yurdu kadrosuna kazandırmanın mücadelesini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu arada U21 takımında forma giyen geçler de antrenmanlarda ki hırslarıyla dikkat çekti.