YURTHABER

Uşaklı Bayan Girişimci Oto Yıkama Servisi Açtı

Uşak kent merkezinde bulunan Yeni Sanayi Sitesi’nde kardeşi ile birlikte oto yıkama servisi açan iki...

Uşaklı Bayan Girişimci Oto Yıkama Servisi Açtı

Uşak kent merkezinde bulunan Yeni Sanayi Sitesi’nde kardeşi ile birlikte oto yıkama servisi açan iki çocuk annesi 30 yaşındaki Sibel Doğrul, sürücülerden yoğun ilgi gördüklerini söyledi

Yaklaşık iki yıl öne çalıştığı işyerinden ayrıldıktan sonra kendi işini kurmaya karar verdiğini söyleyen Sibel Doğrul, bayan sürücülerden daha fazla ilgi gördüklerini belirtti. İşyerini kurmadan önce otomobilini yıkatmak istediğinde sıkıntı yaşadığını ve bu durumun tüm kadın sürücüler için geçerli olduğunu söyleyen Doğrul, “Kadın sürücülerin çoğu sanayi sitesine giderek otomobilini yıkattırmayı tercih etmiyor. Bu düşünceden hareketle çalıştığım işten ayrılınca oto yıkama servisi açmayı kararlaştırdım” dedi.

Oto yıkama servisini kız kardeşi ile birlikte işlettiklerini de belirten kadın girişimci Sibel Doğrul, “Kadınlar hayatın her alanında başarılı işlere imza atıyor. Ben de işten ayrıldıktan sonra bu işi yapabileceğime karar verdim. Yaklaşık iki yıldır kız kardeşimle oto yıkama servisini işletiyoruz. Bayan sürücüler daha fazla ilgi gösteriyor. Kentte bizden başka bayanlar tarafından çalıştırılan oto yıkama servisi yok. Bu da bayan sürücülerin bizi tercih etmesini sağlıyor. İşimizi titizlikle yapmaya çalışıyoruz ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. İşyerini açtığımızda tüm otomobilleri biz kendimiz yıkıyorduk ama şuanda işlerimiz iyi olduğu için iki erkek istihdam ediyoruz. Bu işyerinde hem ekmeğimizi kazanıyoruz hem de iki kişiye iş imkanı sağlıyoruz. İşe başladığımda yakınlarım bu durumu yadırgamıştı ama şuanda onlarda takdirle karşılıyor. Hedefimiz işyerimizi büyütüp daha fazla istihdam oluşturabilmek” dedi.