YURTHABER

"Uyuşturucu kullanıyorum" dedi, cezayı yedi

Kayseri’de ’uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan şahsa, 15 yıl 8 ay hapis ve 31 bin TL para cezası verildi.Kayseri 1.

Kayseri’de ’uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan şahsa, 15 yıl 8 ay hapis ve 31 bin TL para cezası verildi.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık A.Ş., Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulunurken, sanık avukatı da duruşmaya katıldı. Mahkeme heyetine savunmasını yapan sanık A.Ş., “ Ben uyuşturucu kullanıyorum ancak uyuşturucu satmıyorum. Ben uyuşturucuyu 12 sene önce Belçika’da içmeye başladım. Ben ’arkadaşım krizdeyim’ dediği için uyuşturucu verdim. Herhangi bir para almadım. Zaten benim paraya ihtiyacımda yok. Beraatıma karar verilmesini talep ediyorum” dedi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda, tutuklu sanık A.Ş.’ye ‘uyuşturucu ticareti yapma’ suçundan 15 yıl 8 ay hapis cezası ve 31 bin TL para cezası verilmesine hükmetti.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön