SPOR

Üzücü kazaya soruşturma

Arjantin'de meydana gelen helikopter kazasının yankıları sürüyor... Aralarında olimpiyat madalyalı fransız sporcuların da bulunduğu 10 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından, Fransız yetkililer soruşturma başlattı.

Üzücü kazaya soruşturma

Aralarında Fransa'nın altın kızı Camille Muffat, Atlantiğin nişanlısı Florence Arthaud ve boksun başarılı isimlerinden Alexis Vestine'in yer aldığı 10 kişi ölüme gitti.

Bir televizyon programı çekimi için Arjantin'de bulunan sporcuları trajik bir kaza bekliyordu. Format gereği gözleri bağlanan 10 kişi, çekim alanına gitmek üzere helikoptere bindi. Ancak helikopter dakikalar sonra bölgede bulunan bir başka helikoptere çarparak düştü.

Helikopterlerde bulunan 10 kişi de hayatını kaybetti. Ölenler arasında olimpiyat madalyalı Fransız sporcular Camille Muffat ve Alexis Vastine ile birlikte, Fransızların Atlantiğin Nişanlısı lakabını taktıkları yelkenci Florence Arthaud da bulunuyordu. Arjantin basınına göre, Fransız yüzücü Alain Bernard ise mucize eseri hayatta kaldı. Buna göre, Olimpiyat şampiyonu yüzücü, fazla yük nedeniyle helikopter havalanmadan hemen önce indirildi. Bernard kazanın ardından twitter hesabından "Bu trajik kazada yaşamını yitiren arkadaşlarımın ailelerine sabır diliyorum. Hayat adil değil" mesajını paylaştı.

Kaza Fransa'da ve spor dünyasında da büyük üzüntü ile karşılandı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Manuel Valls, taziye mesajlarını paylaştı. Fransız yetkililer olayla ilgili kazara adam öldürme gerekçesiyle soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler