YURTHABER

Yaşlı ve engellilere kötü davranan şoförlere ceza verilecek

Antalya’da 65 yaş üstü ve engelli vatandaşları durakta gördüğü halde almayan ve vatandaşa kötü davranan...

Yaşlı ve engellilere kötü davranan şoförlere ceza verilecek

Antalya’da 65 yaş üstü ve engelli vatandaşları durakta gördüğü halde almayan ve vatandaşa kötü davranan toplu taşıma şoförlerine ağır ceza verileceği belirtildi.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, özellikle 65 yaş üstü ve engelli bireylerden, toplu taşımadan ücretsiz yararlanmaya başlamasının ardından şoförlerin kötü davranışlarına maruz kaldıklarına dair şikayet geliyor. Belediye, söz konusu durumlarda şoförlere uyarı ve para cezası verecek.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, ulaşım şoförleri tarafından haksızlığa ve hakarete uğrayan, kötü davranışlara maruz kalan, yaşlı ve engelli vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmalarını söyledi.
Aktekin, vatandaşların haksızlığa uğradığı otobüs ya da minibüslerin araç numarası ile bindikleri saati Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın 321 93 60, 321 72 58, ALO 181 ve ABİM 249 52 52 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi. Aktekin, vatandaşa kötü davranan şoförlere ciddi yaptırımlar uygulanacağını belirtti.
Öte yandan yetkililerin verdiği bilgiye göre temmuz ayında vatandaşa kötü davranan ve kurallara uymayan 136 adet minibüs ile 12 adet özel halk otobüsü şoförü hakkında tutanak tutuldu. Bu tutanaklar sonucunda bazı şoförlere para cezası uygulanırken bazılarına ise sözlü uyarılar yapıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA AMA 100 DAİRESİ OLAN 65 YAŞINDA KİŞİLERDE BUNDAN FAYDALANMASIN BUNUN ÖNÜNE GEÇEN BİR PROJE LAZIM SAYGILAAR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın