YURTHABER

Yatak odasındaki kirli külot yuva dağıttı

İlk eşinden olan oğlu ile ikinci eşi arasında ilişki bulunduğunu iddia eden İrfan Aslan mahkemeyi inandıramadı.

Yatak odasındaki kirli külot yuva dağıttı

İlk eşinden olan oğlu 25 yaşındaki Mehmet Emin ile ikinci eşi 32 yaşındaki Melike’nin arasında ilişki bulunduğunu iddia eden 45 yaşındaki İrfan Aslan’ın boşanma ve tazminat kararını Yargıtay, ’İlişkisi olduğuna dair yeterli bilgi ve belge yok’ diye bozdu. Çiftin boşanmasını onayan Yargıtay’ın kararında Melike Aslan’a yoksulluk nafakası bağlanması ve edinilmiş mallardan pay verilmesi istendi.

İlk eşi Eşe Aslan’dan 1995 yılında boşanan İrfan Aslan, mahkemenin velayetini verdiği oğlu Mehmet Emin ile aynı evi paylaşmaya başladı. Havalimanında yer hizmetlerinde çalışan İrfan Aslan, 2000 yılında ailesinin önerisiyle ikinci kez evlendi. İkinci eşi Melike Aslan’dan Burak adını verdiği bir oğlu daha olan İrfan Aslan’ın mutluluğu, 3 yıl önce bozuldu.

Oğlunun kirli iç çamaşırını yatak odasında bulan İrfan Aslan ile eşi arasında sorunlar başladı. İkinci evliliği yaptığı eşi Melike ile ilk evliliğinden olan oğlu Mehmet Emin arasında ilişki olduğunu ileri süren, fotoğraflar ve yatak odasında oğlunun kirli çamaşırını delil gösteren İrfan Aslan, Antalya 1’inci Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Geçen yıl çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Melike Aslan’ın talep ettiği 20 bin liralık manevi, 50 bin liralık maddi tazminatı reddetti. Oğlu Burak Aslan’ın velayeti baba İrfan Aslan’a verildi. Mahkeme, 1400 lira olan tedbir nafakasını da kaldırdı.

Melike Aslan’ın kararı temyize götürmesi üzerine Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, boşanmayı onadı, ’İlişkisi olduğuna dair yeterli bilgi ve belge yoktur’ diyerek kararı bozdu. Boşanmayı onaylayan ve tazminata gerek görmeyen Yargıtay, Melike Aslan’a yoksulluk nafakası bağlanması ve edinilmiş mallardan pay verilmesi gerektiğine hükmetti.

Yargıtay kararını eleştiren İrfan Aslan, "Eşimle oğlum arasındaki ilişkiye ’delil yetersiz’ denilmiş. Fotoğraflar, küçük oğlum Burak’ın annesi ve ağabeyini yatakta yakaladığına dair ifadeleri var. Daha ne gibi bir belge ve tanık istiyor? Ben gece gündüz çalışıp, bir şeyler biriktirmeye çalışırken, eşim ile oğlum denilen adam aşk yaşıyorlardı. Şimdi onlara malımı mı vereceğim? Dava yeniden görülmeye başlandığında yerel mahkemenin daha önce verdiği kararda direnmesini isteyeceğim" dedi.