YURTHABER

Yılmaz Ailesinin Dramı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ikamet eden 29 yaşındaki Abdulbaki Yılmaz, içinde bulunduğu maddi imkansızlıklardan kurtulmak ve...

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ikamet eden 29 yaşındaki Abdulbaki Yılmaz, içinde bulunduğu maddi imkansızlıklardan kurtulmak ve çocuklarına bakabilmek için böbreklerini satışa çıkardı.

Yenimahalle 559 Sokak'ta bulunan 2 odalı kiralık evde yaşam mücadelesi veren Yılmaz ailesi, maddi imkansızlıklardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. İmkanı yetersiz olduğu için ilkokulu 2. sınıftan terk eden aile reisi Abdulbaki Yılmaz, devletin verdiği yeşil kartla sağlık sorunlarını hallettiklerini söyledi. Bugüne kadar kaymakamlıktan 100 lira yardım alabildiğini belirten Yılmaz, çok zor durumda olduğunu ve bakmakla yükümlü bulunduğu eşi ile 2 çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamadığını dile getirdi. Kendisinin saralık ve enfeksiyon hastası olduğunu belirten Yılmaz, eşi Rukiye Yılmaz'ın nefes darlığı, çocukları Abdurrahim ve Azize Yılmaz'ın ise astım ve bronşit tedavisi gördüğünü kaydetti. İşsiz olduğu için evin ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten Yılmaz, ev eşyalarının da olmadığını ve komşularının yardımı ile ayakta durduğunu söyledi. Hiç bir geliri olmayan Yılmaz, çocukları ve eşinin sağlığına kavuşması için böbreklerini satışa sunduğunu ve bu durumdan kurtulmak için hayırseverlerden yardım beklediğini dile getirdi.