YURTHABER

4 kardeş, yan yana toprağa verildi

Kahramanmaraş’ta dün bir bağ evinde ayrı odalarda kendilerini asarak intihar eden 4 kardeş, yan yana toprağa verildi.

4 kardeş, yan yana toprağa verildi

Merkeze bağlı Dereli Köyü Alıçsekiki mevkinde Raden (31), Sacen (27), Rulin (30) ve Beranis (26) Sağocak kardeşler, eve gelen babalarının yardımcısı Hayri Tepebaşılı tarafından 4 farklı yerde ipe asılı olarak bulundu. Tepebaşı’nın ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, kardeşlerden birinde yaşam belirtisine raslarken yapılan tüm müdahaleler yetersiz kaldı.

Olay yeri inceleme ekipleri ve jandarma bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alırken, bölgeye gelen Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da evde incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş'ta bağ evinde iple kendilerini astıkları belirlenen 4 kardeşin cenazeleri olay yerinde yapılan 4 saatlik incelemenin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İlk belirlemelere göre 4 kardeşten Sacen'in evin arka tarafında bulunan kulübede, Beralis'in evin ön havlusunda, Raden'in evin sağ tarafında bulunan küçük kulübede ve Rulin'in de evin girişinde iple kendini astığı belirlendi.

HEYKELTRAŞ ANNE BİR HAFTA ÖNCE ÖLDÜ Öte yandan, hayatını kaybeden 4 kardeşin anneleri Neyran Sağocak'ın heykeltraş olduğu ve 15 gün önce gittiği İstanbul'da rahatsızlanarak 15 Nisan'da hayatını kaybettiği ve Karacaahmet Mezarlığına defnedildiği ifade edildi.
ÇOCUKLAR ANNELERİNE AŞIRI BAĞLI 4 kardeşin annelerine çok bağlı oldukları ve cenazenin ardından Pazartesi günü Kahramanmaraş'a döndükleri bilgisine ulaşıldı. 4 kardeşin annelerine çok bağlı oldukları için merkezde bulunan evlerinde kalmadıkları ve bu yüzden bağ evini tercih ettikleri bildirildi.
BABA EVE KAPANDI Bu arada avukat olan baba Necdet Sağocak'ın ölüm haberi ile evinden dışarı çıkmadığı belirtildi. Baba Sağocak'ın (65) Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı avukat olduğu ve çevresiyle diyaloğunun zayıf olduğu ileri sürülüdü. Baba Sağocak'ın mitolojiye aşırı ilgili olduğu bu nedenle de çocuklarına ilginç isimler koyduğu belirtildi.

4 KARDEŞ YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ
Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Morgunda sabaha kadar süren otopsinin ardından 4 kardeşin cenazeleri yakınları tarafından alınarak Ulu Camisine getirildi. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından kardeşler, Şeyh Adil Mezarlığında yan yana toprağa verildi. Cenazeler toprağa verilirken yakınları gözyaşları döktü. İstanbul'da kısa dönem askerlik yaptığı öğrenilen Raden Sağocak'ın cenazesi ise askerler tarafından taşındı.
BABA CENAZEYE DE KATILMADI Evlatlarının ölüm haberiyle sarsılan 38 yıllık avukat Necdet Sağocak evden hiç dışarıya çıkmazken verilen ilaçlarla sakinleştirilmeye çalışıldı. Yakın akrabaları ve arkadaşları Sağocak'a taziye ziyaretinde bulunurken, acılı baba çocuklarının cenazesine katılamadı.

Bu arada hastanede yapılan otopsinin ardından Sağocak kardeşlerden kan örneği alınarak Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği bildirildi.

Avukat Necdet Sağocak'la birlikte çalışan avukat Emine Ağaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Aile gerçekten çok üzgün. Sağocak kardeşler 15 Nisan'da anneleri Neyran Sağocak'ı kaybetti. Hakikaten bu acı onları çok etkiledi. Çünkü annelerine çok düşkündüler. Zaten Pazartesi günü İstanbul'dan Kahramanmaraş'a dönmüşlerdi. Annelerinin hatırasını görmemek için de bağ evine gitmişlerdi. Hepimiz çok üzüntülüyüz'' dedi.
HEPSİ EĞİTİMLİ Öte yandan, annesinin ölümü ile askerden izine gelen Raden Sağocak'ın İngiltere'de elektrik- elektronik mühendisliği eğitimi aldığı, Rulin'in Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde muhasebe okuduğu, Sacen'in İzzet Baysal Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünde eğitim aldığı öğrenildi.

Belaris Sağocak'ın da bir süre KKTC'de özel bir üniversitede radyo televizyon bölümünde öğrenim gördüğü ancak okulunu bıraktığı kaydedildi.

Abdulhamithan Mahallesi Muhtarı ve aynı zaman market işletmeciliği yapan Ali Fıstık, 4 kardeşin zaman zaman kendi işyerinden alışveriş yaptığını ve çok sakin bir kişiliğe sahip olduklarını söyledi.

Bu arada, 4 kardeşin ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 283 yorum
aile de çocuklar da ucube anlaşılan, çekecekleri var öbür tarafta
SEN İNSAN MISIN?
ne idiğü belirsiz insan, insan sıfatıyla dolaşan ucube,senin gibilerin öteki tarafta çok çekeçeği olur.
NE DİYOSUN YA KAÇ DEFA GİTTİN GELDİN ÖTEKİ TARAFA TERBİYESİZLİK ÖLÜNÜN ARKASINDAN KONUŞMAK.. ALLAH ACIALRINI ÜSTÜNDE BIRAKSIN ALLAH HERKESE DEMERHAMET VERSİN İLERİ GERİ KONUŞULMAZ AYIP AYIP
kusura bakmayın arkadaşlar hakaret kötü olmuş ama canını kıyanın imansız gideceğide aşikar bunu dinden az buçuk anlayan herkes bilir...
ben bu habere kahroldum sen nasıl bu kadar soguk bu kadar ruhsuzca bi yorum bırakabilmişsin sen nesin yha,
öbür tarafa inanıyormusunki.
papazlar gibi yüce allah adına konuşma
ALLAH senin gibileri insan kılığına sokmuş bier ucube örneğisin
Allah mısın da öteki tarafta çekecekleri var diyorsun densiz.
insan olmak iki arka ayağının üzerinde yürüyebilen mahlukat mı ki sadece,göğüs kafesimizde taşıdığımız kan pombalayan bir alet olmuş sadece, insan dediğinin ki arada bir sızlamalı çünkü.. kimse bu 4 kardeşe kızamaz, ama kimse.. çok hüzünlü üzüntü verici bir durum ve artık bugün dünyanın en mutsuz insanı eminim 1 hafta önce hayat arkadaşını dünde 4 kendi canlarına son veren evlatların babasıdır.. acısını düşünmek bile uykumu kaçırıyor
bunların isimleride değişik ilkkez bu tar türkiyede isimlere rastlıyorum herkes annesine düşkündür anne ölürse intihar etmekmi gerekir bence çok saçma ha birini öldürdün ha kendini değişen bir şey yok bir çok kişide allah rahmet eylesin diyor eğer gerçekten kendilerini asmışlarsa bunlara nasıl rahmet dilenir birer katiller tabiki ön yargılı olmamak lazım bekleyip işin aslını öğrenmek lazım.
evet isimleri değişik çünkü baba anne ateist.babanın inancı sıfır.ezana kulağını tıkayıp yaradanla her fırsatta alay eden bir insan.tanıyorum çünkü.ALLAHyardım etsin demek istiyorum ama komik olur diye onuda diyemiyorum ben ve tüm tanıyanlar..
isimlerin hepsi mitolojiye ait baba veya anne mitolojiye mereklıymış galiba
kardeşim. insan bunalıma girebilir ges ges konuşma. insanlar da psikoloji diye bir şey var sende yok herhalde. ALLAH kimsenin başına vermesin. TABİKİ ALLAH rahmet eylisin denilecek. yazık oldu. kınamamak lazım. insanoğlunun başına her türlü şey gelebilir.
geri zekalı her kim olursa olsun Allah'tan rahmet dilenir...senin kul olduğun gibi o da Allah'ın kulu...
kardes herne olursa olsun ortada ölüm var sözlerine biraz daha önem ver ve taziye dile tabiki herne olursa hepsine allah rahmet eylesin allah günahlarını affetsin yakınlarının da bası sagolsun allah sabır versin.
evet intahar cehenneme açılan bir kapıdır. ve affıda yok.peygamberimizin şefaati isabet etmez ise kalıcı olarak ateşe girerler.bu 4 kardeş için söylemiyorum.islam fıkhındada böyledir.biraz imanlarını güçlendirmiş olsaydılar bu şeytanın tuzağına düşmeyebilirlerdi.
bu nasıl bir yorum allah aşkına insanlar nasıl bir haleti ruhiye içinde idilerki böyle bir sonu gerçerkleştirebildiler. ayrıca altından ne çıkacak o da belli değil. biraz anlayışlı ve saygılı olmak lazım.
hiçkimse senin yorumunu beğenmemiş. sence bunun sebebi ne olabilir, biraz düşün.
isimleri mitolojiden geliyo babaları mitolojiye meraklıymış ayrıca insanın psikolojisini bilemezsiniz kimbilir birbirine nasıl bağlı bir aileydi bize Allahtan rahmet dilemekten başka görev düşmez...
haber başlığınızda, sır perdesi aralandı diyorsunuz,haberin sonunda soruşturmanın devam ettiğini yazıyorsunuz.sizce hangi perde aralandı acaba....
evet SIR PERDESİ DAHA ARALANAMADI olmalıydı....
al bendrende o kadar.
beyaz perde :D
YORMUNA KATILIYORUM.
bütün haberlerde yapıyorlarki
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın