8 Kasım Dünya Kokoreç Günü'ne müthiş kutlama

Balıkesir'de kutlanan Dünya Kokoreç Günü'nde hasılat lösemili çocuklara umut oldu.

8 Kasım Dünya Kokoreç Günü'ne  müthiş kutlama

Kokorecin başkenti olarak anılan Balıkesir'de Dünya Kokoreç Günü kutlandı. 2017 yılından bu yana 8 Kasım tarihinde kutlanan 'Dünya Kokoreç Günü' dolayısı ile Balıkesir'de bir işletme tüm hasılatını lösemili çocukların tedavisi için bağışladı. Kokoreç şefi Erdal Aslanboğa, Dünya Kokoreç Günü ile Lösemili Çocuklar Haftası'nın aynı ana denk gelmesinden dolayı işletmesinin bir günlük tüm hasılatını çocukların tedavisine ayıracağını açıklayınca duyarlı vatandaşlar iş yerine akın etti.

BİR GÜNLÜK CİROMUZU BAĞIŞLIYORUZ

AW849514_01
8 Kasım'ın 2017 yılından bu yana Dünya Kokoreç Günü olarak kutlandığını söyleyen İşletme Sahibi Erdal Aslanboğa, "Bugün Dünya Kokoreç günü. 8 Kasım'ı biz bu şekilde kutluyoruz. Aynı zamanda lösemili çocuklar haftası. Bu nedenle bir günlük ciromuzu bağışlıyoruz. 2017 yılında sektördeki bazı iş yerleri 8 Kasım'ı Dünya Kokoreç Günü ilan etti bizde bu geleneği anlamlı bir etkinlikle sürdürüyoruz" dedi.

Aslanboğa, en iyi kokorecin kuzusu ile meşhur Balıkesir'de olduğunu ve bu nedenle kokorecin başkenti unvanı ile anıldığını söylerken, vatandaşlara da iyi kokoreç yemek için patent yada bakanlık onaylı belgelerin olduğu yerleri tercih etmesi gerektiğini açıkladı.

BELEDİYE BAŞKANI VE REKTÖR DESTEK VERDİ

Öte yandan sosyal medya üzerinden duyurulan kampanya dolayısı ile işletme adeta akına uğradı. Balıkesir Üniversitesi Rektörü İlter Kuş ve Eşi Duygu Kuş kokoreç yiyerek çocuklara destek olurken, Çanakkale'nin Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de ziyaret için geldiği Balıkesir'de kampanyaya destek verdi. Ali Hikmet Paşa İlkokulu'nda görev yapan öğretmenler ise öğle yemeği için lösemili çocukların tedavisine destek vererek kokoreçi tercih etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler