SPOR

Aboubakar'a tarihi ceza yolda

Beşiktaş'ın Kamerunlu futbolcusu Aboubakar'ın önümüzdeki sezon kalması imkansız olmaya başladı.

Aboubakar'a tarihi ceza yolda

Beşiktaş'ta Vincent Aboubakar, Olympiakos maçından sonra Antalyaspor maçında da kırmızı kart görünce başta başkan Fikret Orman olmak üzere tüm yöneticileri adeta çıldırttı.

114. yıldönümünde Akatlar Mehmet Üstünkaya Sosyal Tesisleri'nin açılışını yapan ve oldukça keyifli olan Başkan Fikret Orman, Antalya'ya gidemeyen yönetici arkadaşları ile beraber maçı izledi.

Takımın istenilen şekilde oynamasa da galip geleceğine inanan Fikret Orman ve yöneticiler, teknik direktör Şenol Güneş'in hamleleri ile beraber üstünlüğü ele alıp galibiyet golünü atacaklarını konuşurlarken, Aboubakar'ın 3 günde 2. kırmızı kartı görmesiyle şok oldular. Kısa süren şok, bir anda yerini çıldırmaya varan sinir tepkilerine bırakınca maçın atmosferinden kopan başkan Fikret Orman ve yöneticiler Kamerunlu oyuncuya ibretlik bir ceza vermeyi hemen masada kararlaştırdılar.

MİNİMUM 500 BİN MAKSİMUM 750 BİN EURO CEZA

Dinamo Kiev maçında da kırmızı kart görmesine rağmen affettikleri Aboubakar'ın Olympiakos maçı ile beraber sorumsuzca hareket etmeye başladığını ve takıma çok büyük zarar verecek davranışların içine girdiğini belirten yöneticiler, cezanın alt sınırını 500 bin Euro olarak belirledi.

Üç maçta gördüğü kırmızı kartların ayrı ayrı cezalandırılarak daha da artırılmasını isteyen bazı yöneticiler de rakamın kırmızı kart başına 250 bin Euro olarak belirlenmesini istedi. Bu teklifin kabul edilmesi halinde Kamerunlu oyuncunun 3 kırmızı kart için 750 bin Euro'ya varan bir cezaya çarptırılma ihtimali de bulunuyor.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON KALMASI İMKANSIZ OLMAYA BAŞLADI

Bu arada 3 günde 2 kırmızı kart görerek bu alandaki ender rekorlardan birine ortak olan Vincent Aboubakar'ın sezon sonunda opsiyonunun kullanılma ihtimali de oldukça azaldı.

Yönetim Kurulu üyeleri artık Aboubakar'ın gelecek sezon için kadroda düşünülmesinin çok çok düşük bir ihtimal olduğunu ve yerine santrafor arayışının en kısa sürede başlaması gerektiğini de bu akşam tartışmaya açtılar.

Yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında Aboubakar'a verilecek cezanın yanı sıra önümüzdeki sezonki durumu da masaya yatırılacak. Ancak Kamerunlu oyuncunun bonservisinin alınmasını isteyen yönetici hiç kalmamış gibi görünüyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ya abubakar yok şuydu yok buydu.istemeden oldu.hakem gösterdi falanda.iki maç üst üste maçtan atılıyosan sende en azından kafa çalışmıyodur.
demba ba seneye hazır olsun. Aboubakar falan gerekmez..
abuabakar ve talisca'da ki form düşüklüğünün sebebi fikret ormandır. ucuza kapatmak için haftaya talisca'da kırmızı kart görürse şaşırmayın
sorumlu Şenol hoca dır.Çünkü bu takımı takım yapan (birlikte düşen birlikte kalkan, birlikte hakeme itiraz edebilen, amatör ruhuyla profesyonel oynaya! bilen) olguları öğretememiştir.
@avadot Sen ne bilirsin ?? ADAM (Şenol Güneş) futbolcuyu kazanmak için ona güvendiğini hissettirmek için ilk 11 de başlattı bu tamamen futbolcunun kendi hatası Cezasını da çekmeli iki maçta ard arda toplam 75 80 dakka arkadaşlarını bir kişi eksik oynattı aldığı cezadan hariç oynamadığı ve oynayamayacağı maçların ücretleride kesilmeli
olabilir pozisyon icabı hata yapmıştır görmüştür futbolda herşey var dogal karşılayıp bundan sonra her gördügü kırmızı kart için yaptırım uygulanmalı para cezası verilmeli
Senin kadronda Cenk Tosun varken bizi uefa kupasında yalnız bırakan bir adamı niye oynatıyorsun? Artık zenci forvet hevesinden vazgeçin ne olur.
yönetimde şenol hocada abubakarı tuzağı düşürmek için oynattılar böyle olacağını çok iyi biliyorlardı olmayan sarı kartıda verdirdiler
Bizim basın da ne meraklı şişirmeye at yalanı seveyim inananı... 750bin € ceza verecekmiş yavaş ver 750bin€ cezayı. :) Adama 1 yıl için 3m para verceksin 3 kart için neredeyse 3'te1'ini "ceza" vereceksin. Adamda "tamam abi" deyip ödeyecek o parayı sanki.
Şunun telefonunu bana verirmisiniz
Diğer Haberler