SPOR

Akıllara durgunluk veren olay! Taraftar, futbolcuya 3 el ateş etti

Meksika'daki bir amatör küme maçı sonrasında gerçekleşen cinayet akıllara durgunluk verdi. Sahaya giren bir taraftar, futbolcuya 3 el ateş etti. Futbolcu, kafasına ve vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle feci bir şekilde can verdi.

Futboldaki holiganlık zaman zaman insanlık dışı boyutlara ulaşıyor. Aşırı fanatizm Meksika'da vahşice bir olayın yaşanmasına sebep oldu. Meksika'nın Zacatecas şehrinin ikinci büyük beldesi olan Frensillo'da oynanan amatör küme maçında 40 yaşındaki Gerardo N. isimli kurbana, bir holigan tarafından silahla 3 el ateş edildi.

Kafasına ve vücuduna aldığı kurşun darbeleriyle yere yığılan taraftar hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi. Galibiyeti kutlayan taraftarlar için sevinç kursaklarında kaldı.

Meksika yerel saati ile öğlen 2'de gerçekleşen olayda taraftarlar, maçı kazanan futbolculara ve onların taraftarlarına saldırdı. Çıkan arbedede yaşanan cinayetle birlikte kavga kabusa dönüştü. Saldırıda ölen kişinin haricinde yaralı kimsenin olmadığını açıkladı. Meksika polis şimdi katil zanlısını arıyor.

SUÇLAR ŞEHRİ

Zacatecas, Meksika'da en çok suç işlenen şehitlerin başına geliyor. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre, Eylül ayında gerçekleşen 415 cinayetin 315'inin ateşli silahlarla gerçekleştiği kaydedildi.

Geçtiğimiz kasım ayında Meksika'nın Hidalgo kentinde bir hakem, kırmızı kart gösterdiği futbolcudan aldığı sert kafa darbesi sonunda yaşamını yitirmişti.

(Hürriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Vücuduna aldığı kurşun darbeleri, meksikada en çok suç işlenen şehitlerin başında? nasıl yazıyorsunuz klavyeciler. Türkçe yazmayı bilen biri geçsin klavyenin başına.
Dünyanın çivisi çıktı, insanlar tamamıyle psikopatlaştı.. Yazık ki devlet başkanlarının da bu insanlardan farkı yok.
FUTBOLCU VURULMUYOR TARAFTAR VURULUYOR DİKKATLİ BAKIN
arkadaş öldürülen taraftar mı futbolcu mu,editör bunları okumadan mı yayına veriyor
ist adana sanki biz cok temiziz beter olacagiz
@yal_34 dur dedim, kim işi bize bağlayacak, çok geçmedi sen çıktın
@yal_34 kına ister misin evinde bulundur sana çok lazım belli
böyle adamı günde 2 cm kesmek lazim bitene kadar
Erdoğan istifa
dünya bitmiş sona doğru gidio
Bizde olsa hemen Tayyibe bağlardınız işi.
Ulan bu memlekette polis denen alet yok mu.bu nasıl is
kameranın olduğu tarafa yakın çocuk taraftar olay bittikten sonra güle oynaya uzaklaşması cinayet kadar dehşet verici
Diğer Haberler