AKP'li Mehmet Şimşek CHP’ye Mi Oy Veriyor?

AKP’li Maliye Bakanı Mehmet Şimşek CHP’ye mi oy veriyor? Bir kaç ayda neler yaşandı ve olay nasıl buralara geldi hep beraber öğrenelim ve Mehmet Şimşek kime oy verecekmiş bakalım.

AKP'li Mehmet Şimşek CHP’ye Mi Oy Veriyor?

Her şey 7 Haziran Seçimi Öncesi Başladı

CHP’nin 7 Haziran seçimi öncesinde yaptığı açıklamarında genel anlamda ekonomi ağırlıklı bir politika izlemişti.

Kılıçdaroğlu Ne Söylemişti?

Kılıçdaroğlu, hükumete geldiklerinde, asgari ücreti arttıracaklarını ve 1.500 TL yapacaklarını söylemişti. Mehmet Şimşek Ne Söylemişti?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP’nin bu vaatlerini gerçekleştiremeyeceğini iddia ederek, ‘CHP bu vaatlerinin 3 de 1’inin kaynağını göstersin, ben CHP’ye oy vereceğim’ demişti. 7 Haziran Sonrası

7 Haziran sonrası işler tamamen değişti. Ekonomik vaatlere olmaz ve kaynak yok diyen AKP yetkilileri, halkın AKP'ye tek başına hükumet yetkisi vermemesi üzerine benzer ekonomik vaatleri seçim propagandalarına ekleyerek, hükumete gelirlerse asgari ücreti 1.300 TL yapacaklarını söylediler (13 yıldır hükumette AKP yerine başka bir parti varmış gibi). Kılıçdaroğlu Ne Söyledi?

Kılıçdaroğlu, AKP’nin bir kaç ayda değişen seçim propagandası hakkında konuştu ve Mehmet Şimşek’in sözünde durmasını istedi. Mehmet Şimşek Ne Yapacak?

Şu anda AKP’nin ekonomik vaatleri için kaynak açıklayan Mehmet Şimşek, bir kaç önce söylemiş olduğu sözler ile ters düştü. Bu durumda Mehmet Şimşek’in CHP’ye oyu verip vermeyeceği merak ediliyor. Acaba AKP’li Mehmet Şimşek, 7 Haziran öncesinde canlı yayında verdiği sözü düşünerek, oyunu CHP’ye mi verecek?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler