YURTHABER

Aksaray Emniyeti’nde Terfi Töreni

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir üst rütbeye yükselen personel için rütbe terfi töreni düzenlendi.Polisevi bahçesinde...

Aksaray Emniyeti’nde Terfi Töreni

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir üst rütbeye yükselen personel için rütbe terfi töreni düzenlendi.

Polisevi bahçesinde düzenlenen törene Aksaray Valisi Selami Altınok, Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ertuğrul Ayar, İdare Mahkemesi Başkanı Dinçer Yılmaz, Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, emniyet müdür yardımcıları, rütbe alan personel ve aileleri katıldı. Vali Selami Altınok törende yaptığı konuşmada, devletin gücünün en büyük göstergesinin polisi, jandarması ve sahil güvenliği olduğunu söyledi. Asayişi sağlayan polis ve jandarma teşkilatının güç kullanımında zaman zaman aşırı olduğu veya yetersiz olduğu şeklinde durumlarla karşı karşıya kaldığını belirten Vali Altınok, “Bizim temel ölçümüz hukuk devletidir. Hukukun bize vermiş olduğu güç kullanma sınırları içinde kalarak işimizi yapabilmektir. Tabi isteriz hiçbir zaman copu, silahı, gazı veya başka unsurları insanları rahatsız edecek şekilde kullanmayalım. Ama dünya kurulduğu günden beri asayiş problemi varsa, olay varsa, sıkıntı varsa hukuka ve nizama uymama noktasında bir direniş varsa mutlaka karşısında gücü kullanan birileri olmuştur ve bunu kullanmamız lazım geliyor. Orantılı ve eşit olması gerekiyor bunu hepimiz istiyoruz. Biz bu görevi yaparken başka bir şehirde annemizin, babamızın kardeşlerimizin ve akrabalarımızın vatandaş hüviyeti ile bizim gibi aynı işi yapan birileri ile karşı karşıya geldiğini düşünerek yapıyoruz” dedi.

Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ise, konuşmasında polisin kanunlarla verilen yetkileri olduğunu, polise güç ve teçhizat verildiğini, bu gücü kullanırken de çok hassas bir denge sağladıklarını söyledi. Şahin, polisin huzur ve güvenin sağlanmasında çok amaçlı ve çok yönlü bir görevi olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinden 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Ünsal Tursun, Okan Yıldırım’a Vali Selami Altınok tarafından yeni rütbeleri takıldı. Emniyet Amiri rütbesinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Ali Parlar’a Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Şerafettin Ateşoğlu’na Adli Yargı Adalet komisyonu Başkanı Ertuğrul Ayar, Saadettin Bircan’a İdare Mahkemesi Başkanı Dinçer Yılmaz rütbelerini takarken, Başkomiser rütbesinden Emniyet Amiri rütbesine terfi eden Bekir Büyükağaçcı’ya Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, Komiser Yardımcısı rütbesinden Komiser rütbesine terfi eden Servet Özata’ya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Bilal Özkul, Komiser Yardımcısı rütbesinden Komiser rütbesine terfi eden Şeref Paşaoğlu’na Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Akdağ, Komiser Yardımcısı rütbesinden Komiser rütbesine terfi eden Yücel Yıldırım’a Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Akkoç tarafından yeni rütbeleri takıldı.

Vali Selami Altınok bir üst rütbeye terfi eden personeli tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

Aksaray Emniyeti’nde Terfi Töreni