YURTHABER

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi'nden Ankara Çıkartması

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Furkan Sakönder, Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Enes Murat Balcı...

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Furkan Sakönder, Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Enes Murat Balcı ve Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı İlker Akgün geliştirdikleri “Gençliğin Sorunları” projesinin tanıtımı, geliştirilmesi ve desteklenmesi için Ankara’da 3 gün süren bir destek turuna çıktılar.

Akyazılı gençler ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüştüler. Görüşmede projeyi çok beğendiğini söyleyen Bakan Kılıç, “Bizler, siz gençler ve çocuklar için büyük Türkiye’yi hazırlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda sizlerin yapmış ve hazırlamış olduğunuz projeler bizler için çok önemlidir. Akyazı’yı ve Akyazılı gençleri sizin nezdinizde kutluyorum ve bu projenin geliştirilmesi ile ilgili her zaman yanınızda olacağım” dedi.

Bakan Kılıç’ın ardından Akyazılı gençler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile görüştü. Bakan Yıldız; “Geçen sene Akyazı’da Altın kaynak törenindeydik. Sıcak insanların olduğu güzel doğası ile şirin bir ilçemiz. Bizde buradan tüm Akyazılı hemşerilerimize sizin aracılığınız ile selamlarımızı yolluyoruz” dedi.

TBMM Genel Kuruluna da katılan heyet sırasıyla; AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Hasan Ali Çelik, Ayşenur İslam, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Türkiye’nin en genç milletvekili olan İstanbul Milletvekili Muhammet Bilal Macit, Metin Külünk, Op. Dr. Muzaffer Yurttaş, Ali Turan, Mehmet Domaç, Adnan Yılmaz, ve Parlamento muhabiri Veli Toprak ile çeşitli görüşmeler yaparak bundan önce yapmış oldukları proje, toplantı, çalıştay ve organizasyonlarla ilgili bilgiler verdiler. Ziyaretler esnasında, yapacakları projeler için destek sözü alan heyet üyeleri Meclisi dolaşarak Milletvekillerinden bilgiler aldılar. Akyazılı gençlerin Ankara ziyareti AK Parti Sakarya Milletvekillerinin öncülüğünde 3 gün sürdü.

Heyet Başkanı Sakönder; “Bu gezi Gençlik Meclisimiz için çok önem arz etmektedir. Aslında daha çok yeri ve kişiyi ziyaret etmek istiyorduk ancak; müsait olan ve randevu alabildiğimiz büyüklerimizi ziyaret edebildik. Faaliyetlerimizin tanıtılması ve bundan sonraki projelerimizin devamının sağlanması için biz heyet olarak gerekli tanıtımlarımızı yapmış olduk. Başta Sakarya Milletvekillerimiz olmak üzere diğer Milletvekillerimize ve danışmanlarına, Bakanlarımıza misafirperverliklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Hasseten Gençlik Meclisimizin kurulmasında, diğer faaliyetlerimizde bize desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Akyazı Belediye Başkanımız Yaşar Yazıcı’ya da çok teşekkür ediyoruz. Sonuç olarak önemli bir projemizin geliştirilmesi aşamasındayız. Bu projemiz tüm Sakarya Gençliğini kapsayacak. Sakarya Gençliğinin sorunlarını bir bir ele alacağız ve çözüm önerileri ile çeşitli konferanslar, oturumlar, çalıştaylar ve paneller düzenleyerek, bu çalışmalara devlet büyüklerimizi davet edeceğiz. Akyazı Belediye Başkanımız Yaşar Yazıcı’nın desteği ile bu yola çıktık ve birçok platformda Sakarya Gençliğini temsil ederek bir açıdan onların sesi olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi'nden Ankara Çıkartması

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Furkan Sakönder, Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Enes Murat Balcı...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın