MAGAZİN

Aleyna Tilki için 3 bakanlık harekete geçti

'Cevapsız Çınlama' isimli klibiyle müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Aleyna Tilki için 3 bakanlık harekete geçti. 16 yaşında içkili mekanlarda sahne alması üzerine Aile Bakanlığı genç kızın ailesiyle görüşüp uyarıda bulundu. İçişler ve Çalışma Bakanlıkları da içkili mekanları gözetim altına aldı.

Aleyna Tilki için 3 bakanlık harekete geçti

BAKANLIKLAR HAREKETE GEÇTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Aleyna Tilki'nin ailesiyle görüştü. Yetkililer; kanunlara göre ailesinin izni bile olsa reşit olmayan bir çocuğun içkili mekanlarda gece çalışmasının mümkün olamayacağını belirterek, bunun çocuk istismarı suçuna gireceğini belirtti. Bakanlık yetkilileri; aileye, Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından vazgeçmesi gerektiğini, bunun 'çocuğun yüksek yararı' için önemli olduğunu söyledi.
İÇKİLİ MEKANLAR MERCEK ALTINA ALINDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı da; 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekanları denetim altına aldı. Çocukların gece çalıştırılmasının kanunen yasak olduğunu belirten bakanlıklar, Türkiye genelinde gece çalışma ruhsatı olan iş yerlerini denetime aldı. Kanunlara göre, içkili mekanlarda çalışması mümkün olmayan Aleyna Tilki; 'Yanımda annem babam olmadan sahneye çıkmıyorum' demişti.
HERKES BENİ PARMAKLA GÖSTERİRDİ

Aleyna Tilki içkili mekanlarda sahneye çıkması tartışma olması sebebiyle katıldığı Renkli Sayfalar programında söylediği sözler ile sosyal medyada gündem oldu. Tilki, 'Sokağa çıktığımda herkes beni Aleyna geçiyor diye parmakla gösterirdi. Birinci sınıftan beri takıntılı fanlarım vardı' dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön