SPOR

Ali Koç: "Fenerbahçe'ye zarar vermemek adına açıklama yapmıyorum"

Fenerbahçe Kulübü Başkan adayı Ali Koç, Sarı-lacivertlileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ali Koç açıklamasında, "Fenerbahçemize zarar vermemek adına, zorunlu olmadıkça açıklama yapmama yönündeki kararlılığımı sürdürüyorum" ifadesini kullandı.

Ali Koç: "Fenerbahçe'ye zarar vermemek adına açıklama yapmıyorum"

Ali Koç şu ifadeleri kullandı; “Kulübümüzle şahsım arasında geçen resmi yazışma içeriğinin, hiç tercih etmememe rağmen basına yansıması nedeniyle kongre üyelerimizi, taraftarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayım. Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu için başkan adaylığını resmen açıklamış bir kongre üyesi olarak, 10 Ekim 2017 tarihinde Kulübümüzün Genel Sekreterliği’ne hitaben yazdığım, Kulübümüzün şerefli tarihine yakışır bir biçimde, şeffaf ve tüm adaylar açısından adil bir ortamda gerçekleşeceğine yürekten inandığım Kulüp Başkanlığı seçimine yönelik hazırlıklarda kullanmak üzere Kulübümüzün mevcut üye listesine ihtiyacım hasıl olmuştur’ resmi yazısı ile kulübümüzün mevcut üye listesinin üyelerimizin iletişim bilgileriyle birlikte şahsımla paylaşılması yönünde başvuru yapmıştım.

Konuya ilişkin olarak, söz konusu listenin kanuni gerekçeler nedeniyle şahsımla paylaşılamayacağını Genel Sekreterimizden sözlü olarak öğrenmiş bulunmaktayım. Yine Genel Sekreterimiz tarafından resmi ret cevap yazısının iletileceği bilgisi de tarafıma verilmiştir. Konunun, bugün basın yoluyla kamuoyu gündemine taşınmasının ardından, bizlere üye bilgilerini ulaştırmak adına harekete geçen kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza gösterdikleri ilgi, destek ve teveccühleri için teşekkür ederim.

Adaylık çalışmalarıma dair hazırlanmakta olan internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız hayata geçirilinceye kadar değerli görüş, öneri ve üye bilgilerinizi bizlere iletisim@fenerbahceliyiz.net adresi üzerinden iletebilirsiniz. Fenerbahçemize zarar vermemek adına, zorunlu olmadıkça açıklama yapmama yönündeki kararlılığımı bu vesileyle bir kez daha hatırlatır, anlayışınız için teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla.”

MAHMUT USLU'DAN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Ali Koç'la arasında geçen diyaloğu Fenerbahçe resmi internet sitesinden açıkladı.

Mahmut Uslu'nun açıklamalarının tamamı şöyle;

Sayın Ali Koç tarafından, bugün Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan haber ile ilgili yapılan açıklama üzerine işbu açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Öncelikle ifade etmek isterim ki Sayın Ali Koç, 10 Ekim 2017 tarihli talep yazısı ile ilgili olarak beni aramamıştır. Daha önce özel bir konu ile ilgili kendisini telefon ile aramış ve fakat görüşememiş olmamız üzerine Sayın Ali Koç dün akşam beni bu konu ile alakalı olarak telefon ile aramıştır. Özel konunun konuşulması sonrasında Sayın Ali Koç söz konusu talep yazısından bahsetmiş, ben de kendisine kulübün ilgili birimlerinin konuyu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında değerlendirdiklerini ve neticeden kendisinin yazılı olarak bilgilendirileceğini söyledim. Sayın Ali Koç da telefon görüşmemizde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılacak değerlendirmenin olumsuz olabileceğini hususunun kendi hukukçuları tarafından da benzer şekilde değerlendirildiğini bana ifade etmiştir. Esasen bu değerlendirme son derece doğrudur. Fenerbahçe Spor Kulübü, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sistemi ve alt yapısı türünün en iyi örneklerindendir. KOÇ HOLDİNG sistemi ve alt yapısı da büyük ölçüde Fenerbahçe Spor Kulübü sistem ve alt yapısına benzemektedir.

Aramızdaki konuşma kesinlikle resmi bir görüşme olmayıp, dostluk çerçevesinde yapılmış bir görüşmedir. Bu görüşmede açıkladığım şahsi düşüncem, kulübün resmi görüşü değildir. Sayın Ali Koç ile aramızda geçen bu konuşma esaslı unsurları çarpıtılmak suretiyle Ahmet Ercanlar imzası ile bugün Hürriyet Gazetesinde yayınlanmıştır. Ahmet Ercanlar bu konuşmaya taraf değildir ve haberleştirdiği içerik kendisine benim tarafımdan da verilmemiştir.

Benim için üzücü olan husus Sayın Ali Koç ile aramızda geçen ve hiçbir resmi niteliği bulunmayan telefon görüşmesi içeriğinin basına maksatlı olarak sızdırılması ve bunun üzerinden bir mağduriyet algısı yaratılmasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kurumsal tasarruflarını yetkili organları eli ile yasa ve tüzük hükümlerine uygun bir şekilde ifa etmektedir. Kurumsallık ihtiva etmeyen bir telefon konuşması üzerinden mağduriyet algısı yaratmak son derece yakışıksızdır.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Mahmut USLU
Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
yok abi bu aziz bırakmaz kendi yaptığı üyelerle tekrar baskan sectirecek kendini hiç sevmıyorum azizi ali koç gibi adama yapılırmı bu
Başkan seçildiğin gun destek olmak için feneriumdan dolu dolu alışveriş yapacam yetiş Ali KOÇ adamsin.
aziz başkan eğer birazcık fenerbahçe sevigisi varsa içinde koltuğu bu adama bırakırsın
ADAM GİBİ ADAM
yürü koçum yanındayız!
USLU BEY KOÇ GELİYOR KOÇ USUL USUL TOPLAYIN EŞYALARINIZI ..KORKUNUN ECELE FAYDASI KALMADI.NE YAPARSANIZ YAPIN ARTIK YETTİ FB.LİLERİN SİZDEN ÇEKTİĞİ AYYAŞLARIN TAKIMI OLMAKTAN KOÇ KURTARACAK
Fenerli deilim ama umarım bu adam başkanları olurda , fenerliler biraz vizyon sahibi olurlar .
azize ve maho dişarı.. istemiyoruz sizi. ne laftan anlamaz tiplersınız sız..
Adamsın başkan
adamsın başkannn
Sayın uslu van persienin sakat olduğunudamı kişisel verilerin gizliliği açısından açıklamadınız.boşa verilen milyonlarıda fenerbahçeye saygınızdanmi verdiniz.başarı antrenörun başarısızlık yönetimindir diyip şampiyon olamayinca antrenörü göndermeniz fener sevgisindenmi kaynaklanıyor.bütün Türkiyeyi fenerime düşman ettiniz.
Puhaa aziz oldugu sürece sizden bi cacık olmaz ki aziz orda ne derse o olur yakındır koç seninde durumun sarana dönecek sıvayacaklar senide aziz yıldırım feneri ele geçirdi bunlar hala koç diyolar
aziz işbaşında!
ÜÇ KAĞITCI YALAKA MAHMUT FENERE VERECEĞİN HESAPLARI VERDİĞİNDE ÇOK AĞLAYACAKSIN
Ali Koçuda yiyecek bu insafsizlar suluk gibi yapıştılar bırakmıyorlar başarı yok rezillik diz boyu gitmeyecez diye her halti yer bunlar insafsız para babalari
@gozel2121 Ali Koç kim ya. Fb yi batakdan çıkaran dim duran Aziz Yıldırım varken . Koskoca kulübü yedirtmedi fetöcülere .
MAHMU EFENDİ SEN BASKETÇİTLİĞİ ANKARADA YAPARKEN FENERE ALL ALLL ÇEKTİRİYORDUN MİLLET BUNU UNUTMADI
Galatasaray Maçında sonra Aziz Başkan ve tayfası seçime kalmadan giderler Ali KOÇ Şimdiden hazırlığını yapsın. Ali KOÇ Başkan Fenerbahçe şampiyon
yeter artik aziz bey. biz biktik sen bikmadin. Ali Beyi biz baskanimiz ilan ettik bile.
Bir GALATASARAY'lı olarak aziz YILDIRIM'ın Fenerbahçeyi sevdiği kadar seven bir başkan gelsin her yıl kombine alırım. kıymet bilin Fenerbahçeye bir Aziz YILDIRIM daha gelmez.
sistem bu rakibe zerre yaşam hakkı yok elinde gelse ihraç eder aday olan sadettin saranı gördük soyadın koç plmasa senide ihraç ederlerdi
BAŞKAN MİLADINI DOLDURUN F.B İZ BIRAKTIN BU SEN BIRAKIRSAN HAYIRLA ANILACAKSIN YOK DEVAM EDERSEN SEÇİMİ KAZANSAN BİLE TARAFTAR SENİ GÖNDERECEK VE BU KADAR BAŞKANLIK YAPTIĞIN FENERDE HAYIRSIZ OLARAK TARİHE GEÇECEKSİN.BU KADAR YANLIŞ TRANSFERLER YAPAN BAŞKANIN ARTIK YETER DEMESİ LAZIM.
büyük başkan
bu gs ve bjk taraftarı ne çok seviyormuş Fenerbahçeyi . Fb li gibi yorum yapıyorlar . Aziz Yıldırım bence gayet başarılı . Fb sadece futbol kuluübü değil birçok branş var ve çoğunda başarılı . Basketbol takımımızıda Aziz Yıldırım sayesinde gelişti . Geleceğe yönelik birçok çalışma yaptı bunlar hep başarıdır. 1 meyve ağacı diktiğinde en az 5 yıl beklersin gelişmesini sonra meyve vermesini. Ne kadar gs lı bjk li varsa yorum atmış aziz istifa diye. Ben gs lıyım ama Aziz gitsunnn de get dengesizler.
sen adamsın adam duruşun yeter Allah senden razı olsun KOÇ baba kulubümüz senin gibi başkana emanet edilecek eğer stad dolsun istıyorlarsa aziz ve adamları çekilecek başka çaresi yok dlg ler hata yapmayın sakın azizi deyil kulübü düşünün
VAY BE LAFA BAKARMISIN "KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU" ULAN SUSAKLAR CANERİN İ DONUNU BİLE PİYASADA PAYLAŞTINIZ DAHA NEYİN KİŞİSEL VERİLRİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ İŞİNİZE ÖYLE GELDİ DİMİ ŞİMDİ KİŞİSEL VERİ OLDU AMA CANERİN ÖZEL HAYATINI TELEVİZYONLARDA AĞZINIZDAN SALYALAR AKITIRCASINA KONUŞURKEN BU VERİLER NEDENSE ORTALIKTA YOKTU İNSANIN ÖZEL HAYATININ GİZLİLİĞİ DÜŞÜNÜLMÜYORDU ULAN SİZE İNANAN SUSAKLARA NE DİYEYİM BİLMİYORUM Kİ İŞİNİZE GELMEYEN KONULARA HEMEN BİR KILIF BULUYORSUNUZ
gel artık Ali KOÇ.kurtar bizi bu pislik,kan emicilerden...
Bir gs şampiyonluğunu daha görecek olan aziz yıldırım istifaaaa
Bu Aziz Yıldırım Fırdöndü gibi adam.Bir zamanlar sıkıştığı an Ali Koçu yardıma çağırırken şimdi baktıki koltuk gidecek hemen terbiyesizliğe başladı.Sahi hani bu fırdöndü mahkeme sonucu Başkanlığı bırakacaktı.
@bahattinsopaci Daha kararlar açıklanmadı .Açıklandığında bırakacak .Karar çıktığında birçok dava açılcak merak etme . Ellerinde bir ton belge hazır . Aziz yıldırımın diye gitmesini istiyorlar sanıyorsun.11 temmuzun mimarları öyle istiyor kaymak yicek .
Diğer Haberler