Alper Türkay: YouTuberlar çok ciddi bir kaynak!

Kent FM ve Mynet işbirliğiyle hazırlanan 101.4 Saatlik Arka Koltuk King Size'a xplace Türkiye Genel Müdürü Alper Türkay konuk oldu.

Alper Türkay: YouTuberlar çok ciddi bir kaynak!

Pazarlamanın muhteşem bir aksesuarı haline geldiğimizi belirten Türkay, "Doğru kitleyi tespit etmek için yaptığımız çalışmaların sonucunu alıyoruz" diyerek şu ifadeleri kulllandı:

"Kendi işimi çok severek ve isteyerek yapıyorken profesyonel hayatın bunu karşılayamayacağını düşünerek başka bir sevdiğim iş olan bilişim sektörüne yöneldim."

"xplace bir Almanya merkezli şirket ama dünya çapında hizmet veriyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda dijitalleşme imkanı sağlıyoruz. Bu dijitalleşme sürecinde kafalarında soru işareti olan firmaların xplace olarak yardımına koşuyoruz."

"Prosesörlerimizi ve donanım çözümlerimizi kendimiz üretiyoruz."

"Hayatımızı kolaylaştıran teknolojiler hayatımızın her yerinde var. Örneğin AVM'lerde saatle alakalı kitleye uygun çalışmalar yapabiliyoruz."

Güvenlik konusunda Alper Bey "Telefonunuza kurduğunuz aplikasyon sizden defalarca izin istiyor. Bu şekilde sizlere uygun reklamlar karşınıza çıkıyor. Haberimiz bile olmadan bizleri dinleyebilen bir teknoloji ile iç içeyiz."

"Cep telefonu numaramızın dahi istenmesi aslında suç. Kendi özel bir bilgimizi halka açık bir ortamda paylaşmamızı isteyenler belki farkında bile olmadan suç işliyorlar."

"DOĞRU ANALİZ İNSANLARA ÇOK DAHA YARDIMCI OLMAKTA"

Kariyer konusunda da konuşan Türkay "Patronluk değil yöneticilik yapıyorum" ifadesini kullandı. Doğru yapmamız gereken dijitalleşme ipuçları ile ilgili ciddi bir analizin gerekliliğini belirten Alper Türkay "Doğru analiz insanlara çok daha yardımcı olabilmektedir. Yapılan değerlendirmelerin katma değerlerini göz önünde bulundurmak gerekir" dedi.

Türkay, farklı alanlardan da örneklemeler yaparak "Tekstilde günümüzde kullanılan etiketlerin dijitalleşmesi sürecindeyiz. Bu etiketleri ödeme yaptığınız anda kasada alarmlarıyla birlikte teslim ederek alışverişimizi tamamlayacağız" diyerek şöyle konuştu:

"Ellerimizde bulunan telefonlarla sosyal medyada gezinmekten çok daha fazlasını yapabiliriz."

"Bilinçlenmemiz gerekiyor, teknolojide cahiliz."

"YOUTUBERLAR ÇOK CİDDİ BİR KAYNAK"

Türkay, teknoloji alanında sosyal medyada Burak Özcan'ı takip ettiğini belirterek "YouTuberlar çok ciddi bir kaynak, çok ciddi arz/talep durumu söz konusu. Beklentiyi mümkün olduğunca karşılamaya çalışıyorlar" dedi. Türkay daha sonra, "Geleneksel yöntemlere bir çoğumuz bağlılığımızı sürdürüyoruz. İnternetten alışverişin dezavantajları olduğu gibi avantajları da var. Esnaf kültürüyle karışmayı seven, pozitif ilgi aşığı insanlarız. Avrupa'da kullandığımız cep telefonu karşılaştırma ürününü ülkemize getirdik. Avrupa'nın 20 ülkesinde bir haftada aldığımız reaksiyonu 2 günde bir mağazadan aldık. Türkiye gelişime çok pozitif bakan bir ülke. Örneğin 1. dünya ülkeleri adı altında geçen ülkelerin ATM'leri son derece kalitesiz" ifadelerini kullandı.

Alper Türkay sözlerini "Teknolojik bir ürünün faydasını keşfettiğiniz nokta oldukça önemli." şeklinde noktaladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler