YURTHABER

Amasya Emniyet Müdürlüğü’nde Terfi Heyecanı

Amasya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 13 polis, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Yüksek Değerlendirme Kurulu...

Amasya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 13 polis, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Yüksek Değerlendirme Kurulu kararı ile bir üst rütbeye terfi etti.

Amasya Polisevi'nde düzenlenen terfi töreninde konuşan Amasya Valisi Abdil Celil Öz, bir üst rütbeye terfi eden personeli ve ailelerini kutladı. Emniyet teşkilatının son yıllarda eğitim, donanım ve kaliteli hizmet anlamında ciddi bir mesafe aldığını ifade eden Vali Öz, polis teşkilatında çalışmanın çok zahmetli ancak bir o kadar da şerefli bir meslek olduğu söyledi.

İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt ise, il merkezinde ve Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev yapan 13 personelin bir üst rütbeye terfi ettiğini kaydederek, “Onurlu bir camianın, onurlu bir mesleğin mensupları olduğunuzu, bu mesleğe başladığınızdan itibaren çok yoğun olarak hissediyorsunuz. Bu hissiyat sizleri her gün yukarılara doğru taşıyarak bu günlere getirdi. Taşıdığınız bu onurlu ve bu hassas görevi kanınızla, canınızla mesai arkadaşlarınızla birlikte yürüttüğümüz bu onuru bugün terfi ederek hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Polis mesleğinin her zaman büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Bayazıt; “Sizler sürekli görev başında oldunuz veya göreve hazır oldunuz. Bu millettin huzuru ve güvenliğine katkıda bulunmak için canınızla ve kanınızla hizmet ediyorsunuz. Milletimiz bu gösterilen fedakârlığın farkındadır. Kendileri için gösterilen çabayı biliyorlar ve sizlere teveccüh ediyorlar, gönüllerinde güzel bir yerdesiniz. Sizlerin bu güveni devam ettireceğine inancım tamdır. Yeni rütbelerinizle sorumluluğunuzun bir kat daha arttığını ve zorlaştığını bilmelisiniz, bu sorumluğu heyecanla ve sabırla yürüteceğinizi ve milletimizin emrinde olduğunuzu unutmamalısınız. Amasya Polis Teşkilatı yürüttüğü projelerle, görevlerle ve hizmetlerle Amasya halkının emrindedir. Halkın sevgi ve saygısını almaya özen gösterecektir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bir üst rütbeye terfi eden emniyet mensuplarının apoletleri Vali Abdil Celil Öz, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve İl Emniyet Müdür Cemil Bayazıt tarafından takıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Yüksek Değerlendirme Kurulu kararı ile bir üst rütbeye terfi eden isimler şu şekilde sıralandı: Amasya İl Emniyet Müdürlüğü’nden Ali Gökçe 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine; Celal Sarısoy ve Celal Yurdakul, Emniyet Amiri rütbesine; Hikmet Güneş, Sukuti Nacar ve Ahmet Karataş, Komiser rütbesine terfi ettirildi.
Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden ise Ömer Öztürk 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine; Hüseyin Sivrikaya, Muhsin Cengiz ve Uğur Ertekin 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine; Bülent Okur, Ersin Erdem ve Erkin Kürk Emniyet Amiri rütbesine terfi ettirildi.

Amasya Emniyet Müdürlüğü’nde Terfi Heyecanı

Amasya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 13 polis, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Yüksek Değerlendirme Kurulu...