Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden dikkat çeken karar! O halk otobüsü şoförü toplu ulaşımdan men edildi

Ankara'da özel halk otobüsüne binmek isteyen kişiye kötü muamelede bulunduğu öne sürülen şoför, toplu ulaşımdan men edildi. Alınan karar Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden dikkat çeken karar! O halk otobüsü şoförü toplu ulaşımdan men edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altınpark-Kuğulupark hattında sefer yapan özel halk otobüsüne binmeye çalışan Hasan Ünalan'ın, otobüs sürücüsü tarafından araca alınmak istenmemesi üzerine konu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatı doğrultusunda EGO Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Özel halk otobüsü şoförünün, Ankara'da toplu ulaşımdan men edilmesine karar veren EGO Disiplin Kurulu, parka çekilen otobüs için bu ay ödenecek bin 300 lira gelir yoksunluğu ücretinin kesilmesini de kararlaştırdı.

Açıklamada, Yavaş'ın, daha önce telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği Ünalan'ı, gelecek günlerde makamında ağırlayacağı belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Özel Halk Otobüsünde yaşanan talihsiz olaydan dolayı Büyükşehir Belediyesi EGO Disiplin Kurulumuz yapmış olduğu toplantıda, otobüs şoförünün Ankara'da toplu taşımadan süresiz men edilmesi kararını almıştır. Ayrıca aylık ödemesi yapılan gelir yoksunluğu ücreti de kesilmiştir.

Bu üzücü olayın tekrar yaşanmamasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza iyi günler diliyoruz.
ankara


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
600.000$ danışmanlık ücretinin açıklamasınıda sosyal medyada bekliyoruz! Şovun büyüğü olur başkan!
sizinkiler gemicikleri,750bin dolarlık saatleri,villaları açıklarsa mansurda açıklar bence????☺️
@toprak3380 ne kötü kimse kendi yaptıgını görmüyo iki tarafta aynı hikayeden trışka hırsızın partisi yoktur vicdanı olmayan herkes kul hakkı yer unutmayın ıkınızde...
''Mansur Bey'' diyeceksiniz
Şöför laiğini bulmuş, ellerinize sağlık. Ancak bir konu daha var, şimdi bir halk otobüsü şöförü en az 2-3bin maaş alıyorken bu adama ne yoksulluk maaşı bağlanmış? Kim bağlamış? Neden bağlamış? Ülkenin yarısı asgari ücretle yaşıyor zaten, neyin maaşı bu arkadaş? Bu yoksulluk parası alan kişilerinde derhal tespitini rica ederim. Teşekkürler.
benim düşüncem o para 60 yaş üzeri ücretsiz binimler için veriliyor hat sahiplerine.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler