SPOR

Ankara'da alkollü taraftarların maça alınmama uygulaması başladı

Ankara Valiliği, İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 0,50 promil üzeri alkollü olduğu tespit edilen kişilerin maçlara giremeyeceğini hatırlattı. Alkollü olduğu tespit edilen 76 kişi başkentte oynanan maçlara alınmadı.

Ankara'da alkollü taraftarların maça alınmama uygulaması başladı

Ankara Valiliği futbol maçlarına 0,50 promil üzeri alkollü olduğu tespit edilen seyircilerin stadyumlara alınmamasına karar verildiği hatırlattı ve bu uygulamayla 76 kişinin maçlara alınmadığını açıkladı.

İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 0,50 promil üzeri alkollü olduğu tespit edilen 76 kişi başkentte oynanan maçlara alınmadı.

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, başkentte oynanacak müsabakalarla ilgili olarak 25 Ağustos'ta gerçekleştirilen toplantıda alınan kararla, 0,50 promil üzeri alkollü olduğu tespit edilen seyircilerin stadyumlara alınmamasına karar verildiği hatırlatıldı.

GENÇLERBİRLİĞİ-FENERBAHÇE MAÇINA 36 KİŞİ ALINMADI

Bu kapsamda, 27 Ağustos'taki Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçında 36, 9 Eylül'deki MKE Ankaragücü-Balıkesir Baltok müsabakasında 30, 10 Eylül'deki Osmanlıspor-Göztepe maçında 10 olmak üzere 76 kişinin alkollü olmasından dolayı müsabakalara alınmadığı belirtildi.

Ayrıca, 10 Eylül Pazar günü oynanan BUGSAŞ Spor-Sakaryaspor maçı öncesinde 18 taraftarın, İl Spor Güvenlik Kurulu kararlarına aykırı hareket ettiklerinden dolayı haklarında adli ve idari işlem başlatıldığı vurgulandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
evet haklılar taraftarı cok olan takım ankaragücü ama taraftarımın %90 ni esrar eroin ve alkolik ama öyle bi uygulama cıkarsa maca kimse gidemezki !!
Doğru karar. Bonzai kullananlar da gelmesin her yer keş kaynıyor. kurtarmak için de tenezzül etmeyin zamanınıza yazık bırakın kendi halinde canını teslim etsin.
Yok bide alsaydınız !!
Ankaragücü tarafı boş kalır :D :D
Diğer Haberler